مفاهیم اسلامی ترجمه عملیاتی نشود به جایی نخواهیم رسید
مفاهیم اسلامی ترجمه عملیاتی نشود به جایی نخواهیم رسید

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی گفت: تا مفاهیم اسلامی ترجمه عملیاتی نشود به جایی نخواهیم رسید.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی گفت: انقلاب اسلامی تلاشی جهت بازتولید انقلاب جهانی نبی مکرّم اسلام (ص) است.

سیّد محمود صفری در پنجمین همایش از سلسله همایش‌های جهاد تبیین که با موضوع “جوانان مومن و تحوّل‌خواه، مبشّران تمدّن نوین اسلامی” که در شهرستان سردشت برگزار شد، اظهار کرد: دو نگاه عمده نسبت به انقلاب اسلامی وجود دارد؛ یک نگاه آن را حادثه‌ای می‌داند که به وقوع پیوست و به اتمام رسید و نگاه دیگر که نگاه انقلابیون است، آن را موجودی زنده می‌داند که حیاتش در جریان است.

وی افزود: وقتی انقلاب اسلامی را موجودی زنده می‌دانیم یعنی قائل به این هستیم که می‌تواند شاداب و سرحال باشد یا اگر به درستی از آن صیانت نشود خدای ناکرده دچار عیب و نقص گردد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دین عمدتا در بعد مسائل زندگی شخصی کاربرد داشت، اما پس از انقلاب دین در تمامی شئون جامعه حاضر شد.

صفری با اشاره به این که انقلابیون همواره به دنبال بازتولید انقلاب و حکومت نبوی بوده و هستند، گفت: اگر صرفا ظواهر و پوسته‌ای از دین در یک فرد وجود داشته باشد اما وی از درون تهی باشد، در راستای اهداف انقلاب اسلامی حرکت نخواهد کرد.

وی ضمن بیان این که انقلاب یعنی تحول و انقلابی‌گری یعنی تحول‌خواهی، ابراز داشت: مومن را با ریش و تسبیحش نمی‌توان شناخت بلکه مومن واقعی در کف میدان شناخته می‌شود.

وی در ادامه گفت: ما ترجمان عملی ایمان یک فرد را در میزان عمل به مسئولیت‌های دینی او می‌بینیم.

وی افزود: فردی که نسبت به فقر و فساد و تبعیض بی‌تفاوت است چگونه می‌تواند ادعای ایمان داشته باشد، بی‌تفاوتی نسبت به فقر از نشانه‌های تکذیب دین است.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی با اشاره به این که تمدّن‌سازی نوین اسلامی هدف غایی انقلاب اسلامی است، ابراز داشت: تمدّن نوین اسلامی یک چیز عجیب و خیالی نیست بلکه نتیجه اسلامی شدن تمام عرصه‌های زندگی مردم و اداره جامعه است.

صفری تصریح کرد: تا مفاهیم اسلامی ترجمه عملیاتی نشود به جایی نخواهیم رسید

وی افزود: یکی از نمودهای تمدّن نوین اسلامی برقراری عدالت است.

وی خاطرنشان کرد: ما علی رغم پیشرفت در عرصه‌های مختلف در برقراری عدالت عقب‌ماندگی داریم، البته این عقب‌ماندگی نسبت به آرمان‌ها است و اگر در قیاس با پیش از انقلاب لحاظ کنیم پیشرفت محض مشهود است.

صفری تصریح کرد: جایی که عدالت نباشد هم فقر به وجود خواهد آمد هم فساد و هم تبعیض.

وی بیان کرد: در جامعه‌ای که به دنبال برقراری تمدّن نوین اسلامی است، یک فرماندار، استاندار، نماینده مجلس به معنای واقعی کلمه خود را خدمتگزار مردم می‌داند و اینطور نیست که پس از انتخابات او سواره باشد و مردم پیاده، بلکه خواست و نظر و اراده مردم در تمامی شئون موثر است.

صفری ضمن بیان این که مشارکت در امور به انتخابات خلاصه محدود نمی‌شود، افزود: برای کسی که خود را مومن می‌داند انفعال و بی‌تفاوتی ممنوع است.

وی اظهار کرد: برای حل مسائل جامعه و دستیابی به اهداف متعالی‌مان باید مردم وارد صحنه شوند و بدون حضور مردم قرار نیست هیچ معجزه‌ای رخ دهد.

صفری خاطرنشان کرد: جوانان مومن تحول‌خواه مبشّران برقراری تمدّن نوین اسلامی هستند.

انتهای پیام/