عرصه برای دلالان ثروت و قدرت تنگ خواهد شد / برگزاری بیش از ۴۰نشست تخصصی مطالبه گری
عرصه برای دلالان ثروت و قدرت تنگ خواهد شد / برگزاری بیش از ۴۰نشست تخصصی مطالبه گری

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اهداف و محور اصلی بسیج دانشجویی مبارزه با اربابان قدرت و ثروت است تاکید کرد: در نظرم داریم با فعالیت های خود براساس طرح تحول بسیج، زمینه ها و عرصه های مختلف را برای اربابان قدرت، ثروت و سیاسی تنگ کنیم.

سید محمود صفری، فرمانده بسیج دانشجویی آذربایجان غربی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بسیج دانشجویی در دو بعد اصلی فعالیت های خود را انجام میدهد، بُعد نخست آن مربوط به حوزه دانشگاهی و بعد دیگر آن نسبت به حوزه کلان جامعه استان و شهرستانی است که نسبت به مسائل مختلف استانی با ارائه داده های علمی واکنش نشان می دهند.

وی با اشاره به اینکه اهداف و محور اصلی بسیج دانشجویی مبارزه با اربابان قدرت و ثروت است تاکید کرد: در نظرم داریم با فعالیت های خود زمینه ها و عرصه های مختلف را برای اربابان قدرت، ثروت و سیاسی تنگ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات بسیج دانشجویی این است که به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شده است و تاکنون بیش از ۲۵۰ دیدار با مقام معظم رهبری داشته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه طرح تحول بسیج دانشجویی در قالب مسئله محوری در سه سال اخیر شروع شده است گفت: در بیانیه‌ گام دوم انقلاب نگاهی مضاعف به حوزه جوانان شده است و مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تاکید کرده اند که کلید حل مشکلات جامعه، جوانان هستند در همین راستا بسیج دانشجویی فعالیت خود را تحت قالب طرح تحول با محوریت حل مشکلات جامعه پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی بسیج دانشجویی مسئله محوری است، تصریح کرد: مشکلات استانی بر اساس مبانی و داده های علمی احصا شده و در قالب رویکرد مسئله محوری از سازمان های مختلف مطالبه می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: بسیج دانشجویی استان در پنج محور پژوهش و فناوری ، فرهنگ سازی ، عملیات جهادی ، رشد و کادر سازی، مطالبه گری و گفتمان سازی در حال فعالیت است.

صفری بیان کرد: مجموع مسائلی که در سطح استان آذربایجان غربی احصا شده، بیش از ۳۰۰ موضوع است که هسته های تخصصی پیگیری شده اند و حدود ۳۰ درصد این مشکلات احصا شده توسط این هسته های تخصصی به نتیجه رسیده اند‌.

فرمانده بسیج دانشجویی تأکید کرد: بسیج دانشجویی در راستای حل مشکلات احصا شده از مسئولان ارشد استانی دعوت کرده است که وارد عرصه شوند.

وی از برگزاری میزگرد های تخصصی نسبت به مسائل و مشکلات استانی خبرداد و گفت: مسئولان ارشد استانی با حضور در میزگرد های تخصصی دانشجوی، نسبت به مسائل و سوالات تخصصی و علمی دانشجویان پاسخگو شده اند.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و رسانه ها گفت: متاسفانه رسانه های استان نسبت به انتشار و منعکس کردن میزگرد های تخصصی ضعف های دارند.

سید محمود صفری ادامه داد: بیش از ۴۰ نشست تخصصی مطالبه گری در سطح استان آذربایجان غربی برگزار شده است.

فرمانده بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی بیان کرد: بیش از یکصد همایش مجازی و حضوری با حضور اساتید ، نخبگان ، صاحب نظران ، کارشناسان و ۹۰ محفل گفتگو دانشجویی در سطح استان برگزار شده است.

وی از برگزاری ۲۰ کرسی آزاد اندیشی و ۵۰ میزگرد دانشجویی در سطح استان آذربایجان غربی خبر داد.

صفری با اشاره به اینکه یکی از روحیات بسیج دانشجویی مطالبه گری و کنش گری در جامعه است گفت: بیش از ۱۰۰ مورد کنش‌گری توسط شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی انجام شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: ۱۰۰ نشست بصیرتی و ۳۰۰ کارگاه های تخصصی نسبت به مسائل مختلف استانی برگزار شده است.

سید محمود صفری تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ اثر در جشنواره فرهنگی و هنری تاریخ ساز دانشجویی جمع آوری شده است که مرحله استانی این جشنواره تا پایان تابستان برگزار خواهد شد.

صفری بیان کرد: بیش از  ۱۱۰ مورد یادواره شهدا با رویکرد پژوهشی ، نکته یابی از زندگی نامه شهدا  در سطح استان آذربایجان غربی برگزاری خواهد شد.

فرمانده بسیج دانشجویی آذربایجان غربی ادامه داد: ۵۰ مورد کارگاه در حوزه های  آسیب های اجتماعی ازجمله مواد مخدر ، طلاق ، مصرف نوشیدنی های الکی و برخی عرفان های کاذب که در جامعه مطرح است برگزار شده است.

وی از برگزاری ۸ میزگرد تخصصی در حوزه احیای دریاچه ارومیه ، سیب آذربایجان غربی، نهاده های دامی ، عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی و سایر موضوعات مطرح استان خبرداد.

پروژه های سازی طرح راهیان پیشرفت انجام شده است و در زمینه رشد و کادر ساز در تراز انقلاب اسلامی است و ۸۰ وبینار انجام شده است و ۴۷ نشست تشکیلاتی برگزار شده است.

وی گفت : بیش از ۸۲۵ دانشجو در دوره طرح ولایت کشوری شرکت کردند و مورد قبول واقع شدند که در طول تاریخ بسیج دانشجویی آذربایجان غربی بی نظیر است.

‌صفری با بیان اینکه یکی از اقدامات بسیج دانشجویی طرح های جهادی هست گفت: بیش از ۱۵ خانه در مناطق محروم طی پنج ماه اخیر توسط گروه های جهادی مرمت و ساخته شده اند و هم اکنون بیش از ۲۰ پروژه عمرانی، مرمت در دست اجرا است.

وی از پخت و توزیع بیش از ۳۰ هزار پرس غذای گرم در سطح استان آذربایجان غربی خبر داد و افزود:  ۷ هزار بسته معیشتی با مشارکت دانشجویان در بین نیازمندان توزیع شده است.

فرمانده بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: بیش از  یک هزار و ۵۰۰ دانشجوی پزشکی و پرستاری  در قالب ۵۰ گروه تخصصی پزشکی در قالب طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فعالیت می کردند.

وی ادامه داد ۸۰ نفر از دانشجویان پزشکی در مراکز درمانی حاضر شده و به کادر درمان و سلامت کمک می‌کنند

صفری افزود: بسیج دانشجویی آذربایجان غربی بیش از  ۲۲هزار دانش آموزان را با محوریت دانشگاه فرهنگیان تحت پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به جایگاه خواهران در بسیج دانشجویی گفت: با توجه به جایگاه ارزشمند زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران ، برای اولین بار در کشور قرارگاه زن مسلمان ایرانی در راستای فعالیت های تخصصی بانوان در بسیج دانشجویی تشکیل شده است.

 

انتهای پیام/