آبفای آذربایجان غربی: اختصاص ۴۴ میلیارد تومان برای شبکه فاضلاب شهر ارومیه / شرکت برق شهرستان ارومیه: کاهش مصرف برق تنها راهکار عبور از مشکلات کنونی
آبفای آذربایجان غربی: اختصاص ۴۴ میلیارد تومان برای شبکه فاضلاب شهر ارومیه / شرکت برق شهرستان ارومیه: کاهش مصرف برق تنها راهکار عبور از مشکلات کنونی

جلسه صحن شورای اسلامی شهر ارومیه امروز به ریاست دکتر حسین بخشایشی و با حضور اعضای شورا،  معاون فرماندار،  مدیران و معاونان شرکت های آب و فاضلاب شهری،  آب منطقه ای و توزیع نیروی برق استان و خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

جلسه صحن شورای اسلامی شهر ارومیه امروز به ریاست دکتر حسین بخشایشی و با حضور اعضای شورا،  معاون فرماندار،  مدیران و معاونان شرکت های آب و فاضلاب شهری،  آب منطقه ای و توزیع نیروی برق استان و خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

لازم به ذکر است که مجید آقازاده شهردار ارومیه و حسین پناهی عضو شورای شهر ارومیه با تاخیر وارد صحن شورا شدند

دستوری جلسه شورای شهر ارومیه در خصوص قطعی برق و آب در ارومیه بود که با حضور معاونین و مسئولین آب و فضلاب استان آذربایجان غربی و مدیران و معاونان شرکت توزیع برق شهر ارومیه برگزار شد

 

قطعی برق و آب مردم را دچار مشکل کرده است

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد خلیل پور گفت:  مردم از بابت فاقد فاضلاب دچار مشکل هستند و در بسیاری از مناطق کم برخوردار مردم با مشکل مواجه هستند.

وی گفت:  قطعی برق و آب مردم را کلافه کرده و مردم از این وضعیت خسته شده اند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:  با این وضعیت کرونایی و بدون آب و برق مردم چگونه رعایت بهداشتی انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت:  متاسفانه شهرداری ارومیه در بعضی از نقاط شهر و در بحث حفاری مردم را دچار مشکل کرده و مانع زدایی می کند و لذا باید به این موضوع رسیدگی شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد خلیل پور گفت:  بعد از گذشت ۴۵ سال از پیروزی انقلاب با تانکر آب به مردم خدمات رسانی می شود و امیدوارم این مشکلات و افتی فشار آب رفع شود.

 

*مدیریت شهری در کنار شرکت های خدمات رسان

 

عادل فتاحی عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:  مدیریت شهری در راستای ارائه خدمات به شهروندان در کنار شرکت های خدمات رسانی بوده است.

وی گفت:  توسعه شهری در بسیاری از مناطق شهری انجام شده است و شرکت های خدمات رسانی در توسعه شهری نیز در کنار مدیریت شهری سهیم بوده اند.

عادل بیان کرد:  جهت رفع مشکلات آبی شهر ارومیه و مناطق کمتر برخوردار،  مکان یابی دست بالای شهرک فدک و باغ رضوان با هماهنگی شورای اسلامی شهر جهت ساخت پمپاژ  شرکت آب انجام شده است.

 

*مشکلات تمام شدنی نیست / رشد شهر همراه با مشکلات است که باید رفع شود

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:  مشکلات تمام شدنی نیست و با رشد شهرها مشکلات شهری نیز افزایش خواهد یافت.

وی گفت : مدیریت یکپارچه شهری می تواند بسیاری از مشکلات شهری را رفع کند وتا زمانی که این یکپارچگی انجام نشود مشکلات شهری رفع نخواهد شد.

محمد خالد حاتمی در ادامه سخنانش اذعان داشت:  ذخیره سازی آب در مناطق شهری علی الخصوص  مناطق محروم و کمتر برخوردار می تواند مشکلات آب شرب شهری را رفع نماید.

وی گفت:  اتمام پروژه های خدمات رسانی و نیز تعامل و همراهی دستگاهها می تواند مشکلات و معضلات شهری را برطرف کند.

 

*اختصاص ۴۴ میلیارد تومان برای شبکه فاضلاب شهر ارومیه /  روند سرمایه گذاری باید به سمت تامین آب شرب برود

لطیف خوش سیرت، مدیرکل آب و فاضلاب آذربایجان غربی در صحن شورای شهر ارومیه اظهار داشت: امسال میزان بارندگی  کاهش یافته و درجه آب و هوایی نیز افزایش یافته است این سبب شده در حوزه تامین آب شرب شهرستان ارومیه دچار مشکل مواجه باشیم.

وی تصریح کرد: بطور میانگین بیش از ۹۰۰ لیتر آب در ثانیه از چاه ها برای تامین آب شرب استخراج میشود و مابقی نیاز ها نیز از طریق تصفیه خانه ها تامین می‌شود.

خوش سیرت با اشاره به مشکلات آب در شهرستان ارومیه و روستا ها گفت: از لحاظ استاندارهای جهانی میزان مصرف آب مردم در شبانه روز ما بین ۱۵۰ الی ۱۳۰ لیتر آب است این درحالی است که میزان آب مصرفی  منطقه ما در شبانه روز بیش از ۲۱۰ لیتر است.

وی ادامه داد:  باید روند سرمایه گذاری های شهری و استانی را به سمت تامین آب شرب سالم هدایت کنیم؛ چراکه در آینده با افزایش جمعیت میزان مشکلات حوزه تامین آب شرب با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

رئیس آب و فاضلاب آذربایجان غربی خبرداد:بیش از ۴۴ میلیارد تومان برای شبکه فاضلاب در شهر ارومیه در نظر گرفته شده است.

خوش سیرت با اشاره به اینکه قطعی برق تامین آب شرب را از چاه های آب با مشکل مواجه میسازد، بیان کرد: تقریبا بیش از ۵۹ چاه آب داریم که تقریبا ۸۵ درصد آنها برای فعالیت نیازمند برق هستند لذا با قطعی برق شاهد  متوقف شدن فعالیت این چاه های آب میشویم.

وی عنوان کرد: تا زمانی که نتوانیم مخزن های ذخیره آب شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی را بهسازی و تقویت کنیم شاهد مشکلات متعددی در حوزه تامین آب شرب خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: آب و فاضلاب آذربایجان غربی در کنار مدیریت شهری اورمیه است؛ خوشبختانه همکاری مدیریت شهر در این بازه زمانی بسیار رضایت بخش است.

خوش سیرت بیان کرد: بیش از ۴۰ درصد مردم ارومیه از الگوی استاندارد مصرف استفاده نمی کنند؛ الگوی استاندارد مصرف ۱۶ هزار لیتر در ماه است این درحالی است که میزان مصرف  ۴۰ درصد بیش از ۵۷ هزار لیتر در ماه استفاده است.

 

*کاهش مصرف برق راهکار اصلی مشکلات برق / استخراج رمز ارز بصورت قانونی در آذربایجان غربی وجود ندارد

رحیم بهرامی رئیس اداره برق شهرستان ارومیه در صحن شورای شهر ارومیه اظهار داشت: مصرف برق در شهر ارومیه بیش از ۴۱۷ مگاوات است این درحالی است که میزان تولید نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه بیش از یک هزار مگاوات است لذا مسئله مهمی که در اینجا وجود دارد این است که شرکت توزیع برق آذربایجان غربی، عضو شبکه توزیع ملی برق است و تمامی برق های تولیدی در استان به این شبکه ملی تزریق میشود.

وی تصریح کرد: وقتی نیروگاهی در سطح کشور از مدار تولید و توزیع خارج می‌شود تمامی شبکه های توزیع برق را تحت تاثیر قرار می‌دهد ؛  توزیع برق در تمامی استان ها بصورت سهمیه ای است.

بهرامی افزود: افرادی که در اثر قطعی های برق لوازم الکترونیکی آنها سوخته است میتواند به بیمه توانیر مراجعه کنند. استفاده از محافظ های برق می تواند جلوی سوختگی لوازم برقی را بگیرد.

بهرامی ادامه داد: امروز یکی از راهکار های اصلی برای اینکه می تواند مشکلات برق استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه را حل کنیم؛ کاهش مصرف برق شهروندان است؛ اگر مردم بتوانند ده درصد از میزان مصرف برقی خود را کاهش بدهند ما شاهد مشکلات برق در سطح کشور نخواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: شرکت توزیع نیروی برق مجوز های برای رمز ارز ها صادر کرده  لذا بصورت رسمی و قانونی حق استفاده از آنها نداده است. هیچگونه فعالیت رسمی استخراج رمز ارز در آذربایجان غربی وجود ندارد و آنهایی هم که دارند رمز ارز استخراج می کنند غیرقانونی هستند.

 

انتهای پیام/