بی تدبیری در پلدشت، امید مردم برای دسترسی به پزشک متخصص را گرفت
بی تدبیری در پلدشت، امید مردم برای دسترسی به پزشک متخصص را گرفت

با وجود تجهیز بیمارستان پلدشت به امکانات و تجهیزات پزشکی سنوگرافی، کمبود پزشک منخصص سونوگرافی موجب نارضایتی بیماران شده است.

به گزارش ندای ارومیه به نقل از آراز سسی؛ تامین سلامت، بهداشت و درمان مردم از مهمترین و با ارزش ترین وظایف مسئولان در حوزه بهداشت و درمان است و ارائه خدمات شایسته موجب بالا رفتن امید به زندگی افراد می‌شود.

مقام معظم رهبری نیز بارها بر موضوع بهداشت و درمان تاکید کرده و فرموده اند؛ مسئله‌ سلامت، جزو مسائل درجه‌ی یک هر کشوری است.

امروزه مردم شهرستان پلدشت علاوه بر رنج بیماری باید رنج نبود برخی از امکانات و یا کمبود پزشک متخصص را بکشند.

چه بسا بیمارانی که بخاطر نبود تجهیزات و یا کمبود پزشک متخصص یا ضعف در ارائه خدمات به موقع ممکن است به مرگ دلخراشی تن دهند و افسوس های بسیاری را در پی خواهد داشت که اگر این یا آن در بیمارستان شهرستان وجود داشت پدر، مادر، فرزند، همسر، برادر و یا خواهرمان زنده بود.

پلدشت با اینکه شهرستانی مرزی و توریست پذیر بوده مظلوم واقع شده است و به دلیل کمبود پزشک متخصص سونوگرافی با مشکلات عدیده ای روبرو بوده و نارضایتی های بیماران را در پی دارد.

نظرات چند تن از شهروندان را که با خبرنگار آراز سسی گفتگو کرده و نخواستند نامشان مطرح گردد به شرح ذیل است:

علی یکی از شهروندان پلدشت در این خصوص گفت: شهرستان پلدشت با این همه جمعیت دارای یک دستگاه سونوگرافی است که پزشک متخصص تنها ۲ روز در هفته در بیمارستان حاضر می شود.

وی تصریح کرد: در این مدت هم تنها تعداد محدودی در حد ۱۰ الی ۱۵ نفر را ویزیت می کند.

محمد در ادامه افزود: طبق اطلاعیه ای که در جایگاه نوبت دهی درج شده است نوبت دهی از ساعت ۷:۳۰ صبح و در روز های یکشنبه و سه شنبه صورت می گیرد که با حضور در ساعت مقرر باز موفق به گرفتن نوبت نمی شویم.

وی تصریح کرد: شهروندان برای نوبت دهی باید از نیمه های شب در بیمارستان حاضر شوند.

حسن یکی دیگر ازر شهروندان شهر پلدشت در این خصوص گفت: با این شرایط کرونایی و تجمع مردم برای نوبت دهی خطر شیوع این ویروس افزایش می یابد.

حال با این شرایط خدایی نکرده اگر فردی دارای مشکل حاد بوده و غیر از زمان حضور پزشک متخصص به بیمارستان مراجعه کند چه اتفاقی می افتد؟

آیا این هزینه اضافی برای بیمار و خانواده اش تحمیل نمی کند؟

مگر جز این است که فرد باید به شهرستان های همجوار مراجعه کند و خطرات جاده و هزینه اضافه را نیز متحمل شود؟

مگر این مشکلات مغایر با فرمایشات رهبری نیست که فرموده اند، باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا بیماران علاوه بر رنج بیماری رنج دیگری را نکشند؟

انتهای پیام/