چرا رانندگان اتوبوس شهری ارومیه اعتصاب کردند!؟
چرا رانندگان اتوبوس شهری ارومیه اعتصاب کردند!؟

رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوصی در ارومیه برای چندمین بار به دلیل پرداخت نشدن مطالبات خود دست از کار کشیدند.

به گزارش پایگاه خبری ندای ارومیه؛ محسن فرمانی یکی از رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوصی در زمینه عدم پرداخت مطالبات آنان اظهار داشت: هیچ کسی به درد ما گوش نمی‌کند و سند ما آزاد است و می‌توانیم اتوبوس‌های خود را بفروشیم اما ما خواستار پیگیری و حل مشکلات خود از سوی نهادهای مربوطه هستیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته افزایش تورم، گرانی‌ و کمبود برخی کالاهای اساسی شرایط را برای زندگی تمامی اقشار جامعه مخصوصا قشر ضعیف و رانندگان سخت‌تر گذشته کرده است و درآمد روزانه کفاف زندگی روزانه را نمی‌کند.

راننده دیگری در این خصوص گفت: اگر نهادهای مربوط ماهیانه برای رانندگان حقوق و بیمه پرداخت کنند حاضر به فروش اتوبوس‌های خود به آنان هستیم.

نماینده اتوبوس‌های بخش خصوصی در ارومیه با بیان اینکه، برای حل مشکلات و پیگیری مطالبات رانندگان اتوبوس‌های شهری جلسه‌های با حضور مسئولان ذی‌ربط برگزار شد که در این جلسه از رانندگان درخواست شد که از هرگونه تجمع خودداری کرده اظهار داشت: بر اساس تصمیمات صورت گرفته در این جلسه مقرر شد که تا پایان این ماه تمامی مطالبات رانندگان اتوبوسهای شهری پرداخت شود.

مهدی اسدزاده با بیان اینکه کل مبلغ و مطالبات رانندگان اتوبوسهای بخش خصوص ارومیه ۹ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: این مبلغ از مطالبات رانندگان، از اربعین سال ۹۸ که اتوبوس‌های  شهری برای خدمات‌دهی به زائران حسینی به مرز مهران و خسروی اعزام شده بودند که دولت مبلغی به عنوان کمک بلاعوض به رانندگان پرداخت کرد.

وی عنوان کرد: از سال ۹۸ تاکنون بارها پیگیر مطالبات رانندگان بودیم که مسئولان ذیربط این مبلغ از مطالبات رانندگان را انکار کرده و متاسفانه مبلغ باقی مانده را واریز نکرده‌اند.

اسدزاده با اشاره به اینکه بر اساس قرارداد مقرر شده بود که رانندگان این اتوبوس‌ها به مدت ۱۰ سال خدمات به شهرواندن ارائه کنند بیان کرد: مشکل اصلی رانندگان اتوبوس‌های بخش خصوص این است که قرارداد آنها تمام شده و مالک ۱۰۰ در صدی این اتوبوس‌ها بوده و اگر مطالبات پرداخت نشود می‌توانند این اتوبوس‌ها را به فروش برسانند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم