پنج انبار احتکار کالا در شاهین دژ کشف شد
پنج انبار احتکار کالا در شاهین دژ کشف شد
انبارهای احتکار سیمان، لوزام خانگی، آرد و کالای قاچاق در داخل و اطراف این شهرستان شناسایی و پلمب شد

طی بازرسی های انجام شده توسط بازرسان صنعت، معدن وتجارت در شاهین دژ انبارهای احتکار سیمان، لوزام خانگی، آرد و کالای قاچاق در داخل و اطراف این شهرستان شناسایی و پلمب شد.
وی ادامه داد: کالاهای کشف شده شامل انواع لوازم خانگی به ارزش یک میلیارد و ۸۷۳ میلیون ریال، کالاهای قاچاق به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال، هزار کیسه سیمان به ارزش ۱۴۸ میلیون ریال و آرد خبازی به ارزش نزدیک به ۷۷ میلیون ریال بوده که توقیف شده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شاهین دژ به عملکرد این اداره در پنج ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: طی این مدت در راستای پایش و کنترل بازار در سطح تولید و عرضه بخصوص در حوزه کالاهای اساسی و حوزه سلامت ۲ هزار و ۲۸۹ مورد بازرسی انجام شد.
نقدی اظهار داشت: طی این بازرسی های انجام شده ۱۴۷ فقره پرونده انواع تخلفات صنفی به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۲۱ میلیون ریال تشکیل و جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات ارجاع داده شده است.
وی بیان کرد: با توجه به اقدامات به موقع و خوب همکاران صنعت، معدن و تجارت شهرستان شاهین دژ در بحث بازرسی و کنترل بازار بخصوص در ایام عید نوروز، ماه مبارک رمضان و نظارت جدی و دقیق در حوزه کالاهای بهداشتی و سلامت مورد نیاز مردم از جمله ماسک، الکل و مواد ضد عفونی کننده این اداره از سوی فرماندار محترم شهرستان با اهداء لوح تقدیر مورد تشویق قرار گرفت.
نقدی یادآوری کرد: سامانه شبانه روزی ۱۲۴ ستاد خبری سازمان جهت دریافت هرگونه شکایات، گزارشات و نقطه نظرات شهروندان است.
شهرستان شاهین دژ با ۹۶ هزار نفر جمعیت در ۲۲۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.