گرامیداشت ۹ دی به معنای تجلیل از بصیرت مردم است/ لزوم توجه به تقوای سیاسی و محل هزینه‌کرد تبلیغاتی در انتخاب نمایندگان اصلح/ مسئولان از اجرای برنامه‌های ضد معنویت توسط افراد جهنمی جلوگیری کنند

گرامیداشت ۹ دی به معنای تجلیل از بصیرت مردم است/ لزوم توجه به تقوای سیاسی و محل هزینه‌کرد تبلیغاتی در انتخاب نمایندگان اصلح/ مسئولان از اجرای برنامه‌های ضد معنویت توسط افراد جهنمی جلوگیری کنند

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه نهم دی، اظهار داشت: در سال ۸۸ اتفاقات تلخی رخ داد که به دلیل همراهی فتنه‌گران با خارج نشینان و توهین به مقدسات اسلامی بود.

وی، افزود: فتنه تمام نشده و همیشه توطئه‌ها وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: در ۹ دی ماه با حضور مردم تمام فتنه‌گری ها باطل شد و به همین دلیل این روز مهم باید هرساله گرامی داشته شود.

وی، ادامه داد: در این روز عظیم و مهم، خواص همراه با مردم باید در میدان باشند چراکه گرامیداشت ۹ دی به معنای تجلیل از بصیرت مردم است.

حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: باید راه نفوذ و سوءاستفاده را بست و در این راه مسئولان پیش‌قدم باشند. مسئولان و مدیران باید با جدیت در میدان باشند و در کنار مردم از نظام و اصل ولایت فقیه حمایت کنند.

وی، گفت: در موضوع انتخابات، حضور پرشور و با جدیت مدنظر باشد. توجه به ارزش‌های فردی جزو الزامات انتخاب اصلح است. برخورداری از تقوای سیاسی جزو مهم‌ترین این الزامات است که باید مورد توجه باشد.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: در انتخاب باید به این موضوع توجه کنیم که قیامت را برای دنیا فروخته یا خیر؟ اینکه کاندیدایی با دروغ و فریب به دنبال رفتن به مجلس است، این موضوع باید مدنظر باشد.

وی، ادامه داد: تعهد دینی و ملی باید بیش از گذشته جزو الزامات باشد. پاکدامنی، ساده زیستی، توجه به جایگاه مردم و امثال این موضوعات باید مورد توجه باشد.

حجت‌الاسلام قریشی، گفت: هزینه‌های تبلیغاتی کاندیداها توسط مسئولان بررسی شود و اموال و دارایی‌های افراد استخراج شود تا وابستگی به مراکز قدرت و ثروت مشخص شود.

وی، با اشاره به در انتخاب نماینده اینکه باید سواد از لحاظ جوانب مختلف توجه کرد، خاطرنشان کرد: توجه به موضوعاتی مثل اینکه فرد منتخب در امورات مهمی نظیر بودجه و اقتصاد ورود جدی داشته باشد، بسیار مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در این زمینه تاکید کرد: معیارهای ذکر شده به مفهوم حمایت از کاندیدای خاص نیست بلکه باید به اعتماد و اطمینان در این زمینه برسیم.

وی، با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۹ و تصویب آن توسط کمیسیون بودجه، عنوان کرد: انتقادات رهبر انقلاب از وضعیت بودجه باید مدنظر باشد. نمایندگان باید با جدیت و مطالعه کافی وارد شوند و به دور از فضای تبلیغاتی به وظیفه خود بپردازند.

حجت‌الاسلام قریشی، گفت: لایحه بودجه بسیار مهم است و توزیع عادلانه در کنار سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم باید مدنظر نمایندگان باشد.

وی، اذعان داشت: چرا باید سرمایه‌های استانی به مرکز سرازیر شود؟ نمایندگان باید به بحث رعایت عدالت در بودجه توجه کنند.

امام جمعه، در بخش دیگری از سخنان خود، یازدهم دی ماه سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را گرامی داشت و گفت: بهترین زمان برای گرامیداشت مقام پرستاران انتخاب شده است.

وی، اضافه کرد: برخی مشاغل علاوه بر اجر دنیوی دارای پاداش اخروی هم هستند که پرستاری یکی از این شغل‌ها است.

حجت‌الاسلام قریشی، بیان داشت: باید علاوه بر ارج نهادن به جایگاه پزشکان، پرستاران هم مورد توجه باشند و وزارت بهداشت به این عزیزان هم توجه داشته باشد.

وی، همچنین با اشاره به برخی معایب در بحث پرستاری، گفت: در موضوع پرستاری باید به بحث محرم و نامحرم توجه شود. نباید در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها به این موضوع توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه انجام تزریقات و آزمایشات توسط غیرهمجنس در مراکز دولتی و خصوصی به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید این موضوع حل شود، تاکید کرد: ۴۰ سال از انقلاب گذشته و این وضعیت قابل قبول نیست. این اوضاع موجب ناراحتی مردم است و نباید چنین شرایطی وجود داشته باشد.

وی، خاطرنشان کرد: دروسی نظیر اخلاق پرستاری و اخلاق پزشکی چرا باید حذف شود؟ در نظام اسلامی باید این دروس برای مشاغل وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام قریشی، در پایان خطبه‌ها، با اشاره به اجرای برخی برنامه‌های مورددار در برخی شهرها، تاکید کرد: باید از کانون‌های ضد معنویت دوری کرد. مسئولان باید از اجرای برنامه‌هایی که مردم را از معنویت دور می‌کنند و به واسطه چنین برنامه‌هایی، افراد جهنمی مردم را از معنویت دور می‌کنند جلوگیری کنند.

بیان نکاتی در خصوص معاد از دیگر محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.

انتهای پیام/