تفکر انقلابی، دشمن را در ۹۸ مایوس می‌کند/ «اینستکس» جویی باریک و کم‌ثمر است
تفکر انقلابی، دشمن را در ۹۸ مایوس می‌کند/ «اینستکس» جویی باریک و کم‌ثمر است
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تمامی تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در غرب آسیا به ویژه اقدامات غیر عادی برخی کشورهای منطقه که سابقه سیاه آنها در حمایت از جریان‌های تروریستی اثبات شده است را تحت رصد دائمی داریم.

دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بدر و خیبر و شهدای شمال غرب کشور در ارومیه گفت: خطه آذربایجان همواره پیشتاز دفاع از انقلاب و نظام بوده و در این‌ مسیر مقدس هزاران شهید و جانباز تقدیم کرده است.

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند و والای خانواده‌های معظم شهیدان که با صبر و مجاهدت مستمر از آرمان الهی عزیزان خود پاسداری و صیانت کرده‌اند، افزود: منشاء اصلی قدرت جمهوری اسلامی ایران فرهنگ مقاومت و شهادت است و از این رو مبانی و مظاهر این فرهنگ نورانی بیش از هر موضوع دیگری در معرض تهاجم و تخریب دشمنان قرار دارد.

شمخانی جنگ اقتصادی و روانی دشمن را که با شدت و گستردگی بی سابقه‌ای در جریان است ابزاری برای دلسرد کردن جامعه از تداوم مقاومت و پذیرش مسیر تسلیم و ذلت عنوان کرد و افزود: پیروزی بدون مقاومت و تلاش حاصل نمی‌شود و با برنامه ریزی های صورت گرفته و تفکر انقلابی سال ۹۸ را سال مایوس سازی دشمن قرار می‌دهیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی سال آینده را سال پیروزی‌های جدید در داخل برای حل مشکلات مردم و در منطقه برای تقویت و توسعه پیروزی محور مقاومت و آغازی مقتدرانه برای گام دوم انقلاب اسلامی خواند.

وی افزود: مقابله با بی ثبات سازان و مخالفان استقلال کشور موجب شکوفایی ظرفیت‌ها و استعدادها خواهد شد می‌شود و این دریای بی کران به طور قطع جوی باریک وابسته شدن به قدرت ‌ا و چشم امید داشتن به دشمن را در می‌نوردد.

* روابط امروز ایران با عراق ثمره مقاومت و همپیمانی راهبردی و اینستکس اروپایی‌ها مثالی از جوی باریک و کم ثمر است

وی با اشاره به افق بلند انقلاب اسلامی که اکتفاء به حداقل‌ها در آن جایی ندارد، افزود: روابط امروز ایران با عراق ثمره مقاومت و همپیمانی راهبردی و اینستکس اروپایی‌ها مثالی از جوی باریک و کم ثمر است.

شمخانی با تبیین شرایط امروز منطقه و مواجه شدن رژیم صهیونیستی با ناکامی‌های مستمر اظهار داشت: رژیمی که به دنبال تسلط از نیل تا فرات بود، امروز در مرزهای بی اعتبار خودش محصور شده و سردمداران آن از ترس موشک‌های مقاومت خواب آرام ندارند.

وی تاکید کرد: تجلیل از شهدای گرانقدری مانند عباس بابایی، آبشناسان، ردانی پور،کاوه و باکری نباید ظاهری و نمادین باشد، بلکه آن‌ها الگوی ما در تداوم بخشیدن به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی هستند که از اسلام و انقلاب و نظام دفاع کردند تا ایران آزاد و مستقل بماند و ایرانی با افتخار و سربلندی زندگی کند.

* تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در منطقه غرب آسیا را رصد می‌کنیم

دریابان شمخانی در ادامه با اشاره به اقتدار بر آمده از تفکر انقلابی که موجب ایجاد ظرفیت بازدارندگی قابل اتکا برای کشور شده است، اظهار داشت: تفکر انقلابی، هرگز خود را محدود به امکانات موجود و یا تامین نیاز از خارج نمی‌داند و همواره به دنبال ایجاد الگوهای موفق با اتکا به جوانان و تجربه بزرگان کشور است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تمامی تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در منطقه غرب آسیا به ویژه اقدامات غیر عادی برخی کشورهای منطقه که سابقه سیاه آنها در حمایت از جریان‌های تروریستی اثبات شده است را تحت رصد دائمی داریم.

شمخانی هشدار داد؛ برخی کشورهای منطقه با صرف دلارهای نفتی اجرای پروژه‌های مشکوک هسته ای را در دستور کار قرار داده اند که این اقدامات می تواند منطقه بلکه جهان را با خطر و بحرانی بدتر از خطر تروریست‌های تکفیری و داعش مواجه کند.

وی افزود: بدون شک شکل گیری تهدیدات جدیدی از این دست ما را ناگزیر خواهد کرد که بر اساس ماهیت و جغرافیای جدید تهدیدات، راهبرد خود را تنظیم و نیازهای کشور و نیروهای مسلح را در چارچوب آن پیش بینی و اجرا کنیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اقدامات مهمی که باید در گام دوم انقلاب به منصه ظهور برسد گفت: دهه پنجم انقلاب، دهه عبور از مشکلات تصنعی ایجاد شده و ایام پیروزی قاطع و بزرگ ملت رشید ایران و جبهه قدرتمند مقاومت خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: سال ۹۸ سال استمرار تفکر انقلابی در داخل و بروز و جلوه آن در مواجهه پیروزمندانه با دشمنان خارجی خواهد بود.

* امروز هم راه نجات ما نگاه به حسینیه امام خمینی(ره) است

شمخانی همچنین در سخنانش عنوان کرد: تجلیل از شهدا و گرامیداشت شهدا، امری شکلی و شعاری، تنها نیست، موضوعی است به عنوان ملات برای بنای یک اندیشه، نه برای کتابخانه و تاریخ بلکه برای عبرت‌گیری، نه برای عبر‌ت‌گیری ذهنی، بلکه برای عبرت گیری عملیاتی و به کارگیری تجربه‌های موفق جمع شهدا، ما را به چه دعوت می‌کند؟

شمخانی خاطرنشان کرد: تجمع موثر و مثبت امروز نباید در حیطه شعر و به تنهایی، بیان خاطره شهدای بزرگی که امروز به خاطر آنها در عملیات خیبر و بدر جمع شدیم، خاتمه یابد.

وی افزود: همه تجلیل از شهدا محدود و منحصر به بیان حماسی عمل شهدا نیست. منطق عمل شهداست که ما را به این رهنمون می‌کند که در چاه و چاله‌ای نیفتیم و اقتدار و صلابتی را که با خون خود برای ما به یادگار گذاشتند، همچنان میراث‌دار آن باشیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: اگر بخواهم از شهدا بگویم، همیشه این حساسیت را داشتم که مبادا خدای ناکرده دچار غلوگویی شویم. غلوگویی آفت تفکر شهداست. اینکه ما کسی را فرشته بسازیم در حقیقت او را کشته‌ایم. چون فرشته قابل تقلید نیست، الگو و اسوه قابل تقلید کسی است که مردم آن را لمس کنند و آه نکشند که ما نمی‌توانیم اینگونه شویم، ولی راجع به یک شهید از صمیم دل (شهید مهدی و حمید باکری) می‌گویم، من کلمات غلوآمیز متناسب با جایگاه رفتاری این شهدا را ندارم که به کار گیرم وگرنه به کار می‌گرفتم.

وی گفت: در منش شخصی، در زهد در دانشمند بودن در کارشان، در مدیریت، الگو شدن و ایستادگی و انقلابی بودن، کلمات مفصلی از دوره‌های مختلف زندگی خانواده باکری قبل و بعد از انقلاب وجود دارد، ضمن اینکه آذربایجان غربی فقط باکری‌ها را ندارد، شهدای مشهور فراوانی دارد، امینی، قهاری، بهرامی، درستی، تیموری، آبشناسانان و … یعنی ۱۲ هزار شهید انصار و ۲۴ هزار شهید مهاجر، ترکیب آنها من را به این تفکر را واداشته که این عرایض را عنوان کنم و فراتر از بزرگداشت حماسی، منطق شهدا را که امروز به درد ما می‌خورد و فردا قادر به کارگیری آن هستیم را بیان کنم.

شمخانی بیان کرد: این شهدا در بدر و خیبر نگاهشان در جنگ و مجموعه شهدای جنگ تحمیلی نگاهشان فقط به حسینیه جماران بود. علت توفیقشان نیز همین بود. اینکه ما به کمک این شهدا لرزه بر اندام صدام و حامیان آن بیندازیم. شبی در جاده بصره – عماره پیاده شویم، این ناشی از نگاه به جماران و اطاعت اوامر جماران بود، امروز هم راه نجات ما نگاه به حسینیه امام خمینی (ره) است.

این اظهارات شمخانی با تکبیر حاضران مواجه شد.

* تبدیل عراق متخاصم به عراق متحد

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: قطار انقلاب دو ریل داشت. صدام عملیات خیبر و عملیات بدر صدامی که آرزو داشت ظرف یک هفته خوزستان را از ایران جدا و انقلاب را ساقط کند، صدام و عراق متخاصم امروز به عراق متحد تبدیل شد.

وی با طرح این سؤال که آیا این یک اتفاق و حادثه بدون فراز و نشیب و سختی و جان دادگی بود؟ پاسخ داد: این سرمایه عظیم امروز حاصل جان دادگی، صبر، مقاومت و ایستادگی است.

شمخانی افزود: چگونه قطار انقلاب یک متخاصم را به یک متحد تبدیل کرد؟ از اول انقلاب تا به امروز ۴۰ سال است. چهار دهه را طی کردیم و وارد دهه پنجم انقلاب شدیم برای گام دوم انقلاب.

وی با بیان اینکه انقلاب بر دو ریل حرکت می‌کرد ریل منطقه‌ای و ریل داخلی، گفت: ریل داخلی تفکر انقلابی و تفکر باکری و شهدا بود. فکر مردم بود، برگرفته از شعار پیروزی خون بر شمشیر امام خمینی (ره) بود. برگرفته از هیهات من الذله اباعبدالله و شعار «قولوا لا الله الا الله تفلحوا» پیامبر بود.

انتهای پیام/