فساد اژدهای هفت سر است / وظیفه نماینده مجلس نظارت و تصویب قانون صحیح است نه شرکت در مجالس ترحیم

فساد اژدهای هفت سر است / وظیفه نماینده مجلس نظارت و تصویب قانون صحیح است نه شرکت در مجالس ترحیم

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمهدی قریشی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه اظهار کرد: سالروز ازدواج حضرت امیر المومنین (ع) و حضرت فاطمه (س) در پیش است که به عنوان روز ازدواج انتخاب شده و همه ما باید سعی کنیم در شئونات مختلف زندگی خود این دو بزرگوار و سایر معصومین (ع) را الگوی خود قرار دهیم.

وی افزود: یکی از اصلی ترین وظایف مردم در قبال برادران دینی خود، خانواده ها در قبال فرزندانشان و مسئولین در برابر جوانان، فراهم کردن زمینه ها و مقدمات ازدواج است.

امام‌جمعه ارومیه همچنین با اشاره به روز خبرنگار و شهادت شهید صارمی به دست طالبان تصریح کرد: خبرنگاران باید شهدا را الگوی خود قرار دهند و از قلم خود برای امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با فساد و مقابله با توطئه های دشمنان استفاده کنند.

وی ابراز داشت: خبرنگاران همچنین باید به طور ویژه از رفتار خود مراقبت کنند تا مبادا حب و بغض و کینه های شخصی باعث شود علیه کسی قلم بزنند و یا آبروی کسی را ببرند.

حجت الاسلام قریشی در ادامه با اشاره به لزوم مبارزه با فساد گفت: فساد اژدهای هفت سر است، اگر با فساد مبارزه نکنیم تمامی کارها لنگ می ماند و کشور نمی تواند به پیروزی برسد.

وی افزود: پس از جلسه ای که با نمایندگان ولی فقیه در آذربایجان شرقی و اردبیل و زنجان داشتیم پیشنهادهای خود را طی نامه ای به سران سه قوه نوشتیم.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: قوه قضائیه باید با قاطعیت و شفافیت کامل با فساد مبارزه کند و مردم را در جریان اقدامات خود قرار دهد.

وی در ادامه گفت: دولت باید در مبارزه با فساد پیشقدم باشد و مفسدین اقتصادی را کنار بگذارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: وظیفه نماینده مجلس نظارت و تصویب قوانین صحیح است نه این که در مجالس ترحیم مردم شرکت کند و برای آنان بنر تسلیت ارسال کند.

انتهای پیام/