۸ میلیارد تن نمک دریاچه ارومیه، تهدیدی برای کل کشور / نواحی شمال غربی کشور خالی از سکنه خواهند شد!
۸ میلیارد تن نمک دریاچه ارومیه، تهدیدی برای کل کشور / نواحی شمال غربی کشور خالی از سکنه خواهند شد!
نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه حدود 8 میلیارد تن نمک در دریاچه ارومیه موجود است که در صورت خشک شدن نواحی شمال غربی کشور خالی از سکنه خواهند شد، گفت: احیای دریاچه را نباید محدود به‌ بودجه‌ریزی جاری کشور کرد.

 به گزارش ندای ارومیه به نقل از سایت اطلاع‌‌رسانی نماینده مردم ارومیه در مجلس، سید هادی بهادری با اشاره به برگزاری نشست ویژه با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در این جلسه مشکلات دریاچه ارومیه مطرح شده و از وی درخواست توجه جدی به رفع معضلات این دریاچه را داشتیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه دمای هوا در آذربایجان حدود ۱۲۰ روز از سال زیر صفر درجه است، افزود: تخصیص اعتبارات مصوب به استان‌هایی که با این شرایط جوی مواجه هستند باید هرچه سریع‌تر و بدون وقفه انجام شود زیرا تأخیر در تخصیص منابع شرایط زندگی و کار را برای مردم سخت می‌کند.

وی ادامه داد: همان‌گونه که در جنوب کشور گرمای بالای هوا در تابستان، شرایط کار را دشوار می‌سازد در آذربایجان فصل سرما بسیار سخت بوده به گونه‌ای که شاید با تغییراتی در سیستم فصل‌بندی بودجه کشور بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

بهادری ضمن تأکید این موضوع که کشور به تصمیمات عاقلانه نیاز دارد، افزود: در حال حاضر توجه به دریاچه ارومیه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بی‌توجهی به آن دامن کشور را خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه حدود ۸ میلیارد تن نمک در این دریاچه موجود است که در صورت خشک شدن نواحی شمال غربی کشور خالی از سکنه خواهند شد، گفت: احیای دریاچه را نباید محدود به‌ بودجه‌ریزی جاری کشور کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: دولت باید در بودجه‌ریزی سال ۹۷ توجه ویژه‌ای به احیای دریاچه ارومیه داشته باشد زیرا تبعات بی‌توجهی به این مهم بسیار زیاد است.

انتهای پیام/