واقفان نیات خود را به سمت تسهیل ازدواج جوانان ببرند

واقفان نیات خود را به سمت تسهیل ازدواج جوانان ببرند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیه، حجت الاسلام عسگر دیرباز امروز در همایش وقف و رسانه اظهار کرد: کسانی که اقدام به وقف مال و اموال خود کرده و نیت الهی دارند در روز قیامت نتیجه اعمال خود را مشاهده می کنند.

وی با تاکید بر اینکه وقف یک نیاز فطری و طبیعی انسان است گفت: بی شک کسانی که در این دنیا اقدام به وقف می کنند به حیات و زندگی خود تدوام می داده و بنابراین کسی که به دنبال استمرار زندگی خویش پس از مرگ است باید به سمت وقف رود.

وی با تاکید بر اینکه واقفان باید نیات خود را به سمت و سوی مسائلی همچون تسهیل ازدواج جوانان ببرند، گفت: از سوی دیگر واقفان خیراندیش باید نیت خود را به سمت حل مشکلات اشتغال جوانان برده، چون معضل بیکاری منشاء اصلی بسیاری از آسیب های اجتماعی است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: بنابراین با توجه به اینکه دولت های مختلف با وجود تلاش های فراوان نمی توانند این مشکل را برطرف کنند، واقفان باید پای به عرصه گذاشته و از موقوفات در راستای اشتغال مولد، کارآفرینی و حل مشکل اشتغال بهره ببرند.

وی با تاکید بر اینکه واقفان باید به اولویت های مورد نیاز جامعه توجه داشته و نیات خود را به آن سمت حرکت دهند افزود: باید نیات واقفان خیراندیش بتواند نیازی از نیازهای جامعه را در میان مدت و بلند مدت برطرف کند.

حجت الاسلام دیرباز با تاکید بر اینکه اگر فرهنگ وقف و تلاش سازمان اوقاف و امور خیریه در جامعه کمتر مورد توجه واقع شده، عامل آن خود سازمان است گفت: چون این سازمان در گذشته می توانست فعالیت های خود را در معرض افکار عمومی قرار می داد.

وی اظهار کرد: اما خوشبختانه در ادامه موجی ایجاد شد که فعالیت های اوقاف بیش از پیش ترویج یافت که واقع بینانه و هدفمند بود پس این تلاش زمانی به بار می نشیند که همه دست به دست هم داده و کمک کنند.

انتهای پیام/