ترمیم بازار ارومیه در مرحله برآورد هزینه است / یکی از مشکلات جدی بازار، وضعیت تاسیسات برق آن است

ترمیم بازار ارومیه در مرحله برآورد هزینه است / یکی از مشکلات جدی بازار، وضعیت تاسیسات برق آن است

جلیل جباری در گفت و گو با ندای ارومیه، اظهار کرد: بازار تاریخی ارومیه مجموعه ای وسیع و گسترده است که اگر بخواهیم تمام ضعف های آن را یک بار برای همیشه ترمیم کنیم کاری بسیار پرهزینه است و باید اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان برای آن صرف شود.

وی تصریح کرد: اما همواره سعی می کنیم برای ترمیم بخش های اضطراری تر بازار سریعا وارد عمل شویم.

وی در ادامه گفت: اخیرا اقداماتی را در راستای ترمیم و صیانت از بازار ارومیه انجام داده ایم و قسمت هایی که نیاز به اقدام اضطراری دارند نیز در حال برآورد هزینه و واگذاری به پیمان کار است تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: امروز یکی از مشکلات جدی که در بازار ارومیه داریم بحث تاسیسات برق است که سیم کشی های متعدد و فرسودگی تابلوهای برق آن به سامان دهی نیاز دارد.

وی ابراز داشت: دو بار این موضوع را در کارگروه مربوطه در اداره کل میراث فرهنگی مطرح کرده ایم و از دفتر فنی استانداری درخواست کرده ایم تا با تشکیل جلسه ای از متولیان بخواهند تا وظایف خود را به موقع انجام دهند.

جباری ضمن بیان این که شرکت توزیع برق بخش هایی از تاسیسات برق بازار ارومیه را سامان دهی کرده، خاطرنشان کرد: سامان دهی انتقال برق از تابلوها به مغازه ها و سیم کشی های متعدد که انجام شده نیاز به همراهی کسبه و همچنین مجمع امور صنفی دارد که زیر نظر صنعت معدن است دارد اما سامان دهی تابلوها و انتقال برق تا تابلوها وظایف شرکت برق است.

انتهای پیام/