دولت برنامه ای برای حمایت از تولید ملی ندارد

دولت برنامه ای برای حمایت از تولید ملی ندارد

نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ندای ارومیه، اظهار داشت: دولت برای حمایت از تولید ملی برنامه‌ای ندارد چرا که به وضوح رکود دربخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، مسکن و … را شاهد هستیم.

وی ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد دولت در حوزه مسکن ادامه داد: همه اعم از انبوه‌سازان، مشاوران املاک و غیره به این موضوع اذعان دارند که بازار مسکن خوابیده است حتی برجام و نوید گشایش اقتصادی هم در این زمینه تحولی ایجاد نکرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت در عمل باید اعتقاد خود به سیاست‌های ابلاغی رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی را ثابت کند، اضافه کرد: دولت باید به صورت عمل از تولیدکننده بومی و صنایع داخلی حمایت کند.

قاضی‌پور بر لزوم وجود داشتن فرمانده اقتصادی تاکید کرد و لزوم نقش آفرینی وزارت اقتصاد و دارایی در این زمینه را ضروری دانست و گفت: استان ما بزرگ‌ترین ظرفیت معدنی، کشاورزی و گردشگری را در اختیار دارد ولی در شاخص‌های توسعه‌یافتگی جرو عقب‌مانده‌ترین استان‌ها بوده و میانگین درآمد مردم استان با کشور فاصله زیادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه لوازم مورد نیاز کشور از جمله ریل و واگن را می‌توان در داخل کشور ساخت و از واردات آن اجتناب کرد، گفت: چنانچه منابع مالی صرف شده برای خرید آنها را به ذوب آهن اصفهان و واگن سازی پارس پرداخت می‌کردند به طور قطع برای طیف زیادی از جوانان کار خلق می‌شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شهرک صنعتی هشتگرد پمپ‌های صنعتی مطابق با استانداردهای جهانی ساخته می‌شود، اضافه کرد: بنابراین ضمن تامین نیاز داخل می‌توان برای افزایش خطوط تولید و دریافت سفارش از سایر کشورها اقدام کرد.

قاضی‌پور عملکرد دولت در بخش صنایع به طور کلی اقتصاد را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه میزان سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری در این زمینه با هم تناسب ندارد و دلیل آن باور نداشتن به ظرفیت‌های بومی و توان داخلی است که منجر به عقیم و بی ثمر شدن اقدامات و سرمایه‌گذاری‌ها می‌شود.

انتهای پیام/