در کرکوک چه می‌گذرد؟
در کرکوک چه می‌گذرد؟
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق خطاب به نیروهای امنیتی کشور دستور داده با همکاری مردم و نیروهای پیشمرگ امنیت کرکوک را برقرار کنند.

این در حالی است که به گزارش برخی منابع، نیروهای پیشمرگه به سوی نیروهای مبارزه با تروریسم که ماموریت برقراری امنیت در منطقه المفرق کرکوک را دارند شلیک کردند.

فرمانده عملیات مشترک نیروهای عراقی به گروه های مسلح در کرکوک هشدار داده بود از شلیک گلوله به سوی نیروهای عراقی بپرهیزند.

از سوی دیگر به گزارش المیادین، کوسرت رسول معاون رئیس منطقه کردستان عراق، فرماندهی نیروهای کرد را به دست گرفته و با سه هزار تن از نیروهای پیشمرگ وارد کرکوک شده است.

شبکه خبری کرد زبان روداو هم از آغاز درگیری میان نیروهای عراقی و نیروهای پیشمرگه در منطقه صنعتی کرکوک خبر داد.

به ادعای این شبکه، یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ در منطقه طوزخورماتو گفت: نیروهای حشدالشعبی گلوله باران مواضع نیروهای پیشمرگ را آغاز کرده اند و در مقابل نیز این نیروها با سلاح سنگین به این حملات پاسخ می دهند.

در همین حال محمد محیی، سخنگوی گردان های حزب الله عراق تاکید کرد: هدف ما از حضور در کنار نیروهای امنیتی عراق، حفظ امنیت در کرکوک است.

نیروهای بسیج مردمی عراق هم اعلام کرده‌اند که هدف از عملیات کرکوک سیطره بر این شهر نیست، بلکه به دست گرفتن چاه های نفت آن است.

یک منبع عراق نیز در این باره گفت: نیروهای ما بدون مقاومت نیروهای پیشمرگه وارد منطقه صنعتی و پادگان خالد شدند.