تبعیض در توزیع اعتبارات بین تشکل‌های دانشجویی کذب است
تبعیض در توزیع اعتبارات بین تشکل‌های دانشجویی کذب است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: اعمال تبعیض در توزیع اعتبارات بین تشکل‌‌های دانشجویی این دانشگاه کذب محض است.

عزیز جوان‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در ارومیه ضمن ابراز تاسف از اینکه گهگاه دانشجویان چنین عنوان می‌کنند که مسئولین در توزیع اعتبارات و منابع مالی بین تشکل‌های دانشجویی مختلف با تبعیض رفتار می‌کنند، اظهار داشت: چنین موضوعص صحت ندارد و هم در صدور مجوز برای برگزاری برنامه، تامین امکانات و اعتبارات با توجه به وسعت مخاطبان و میزان اهمیت آن اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه از هر دو جریان سیاسی و جریان‌ساز کشورمان در دانشگاه تشکل‌هایی راه‌اندازی شده و ضمن رعایت چارچوب و قوانین جاری آزادانه به فعالیت می‌‌پردازند، خاطرنشان کرد: مسئولان و متولیان فعالیت‌های دانشجویی دید یکسان و مثبت به هر دو قشر دارند ولی متاسفانه شاهد هستیم که فعالان همه این تشکل‌ها اذعان می‌کنند که دانشگاه نسبت به طیف مقابل آنها گرایش بیشتری دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی به ابهام موجود در این زمینه با ذکر یک مثال پاسخ داد و گفت: یکی از برنامه‌هایی که به لحاظ منابع مالی می‌تواند سوال‌برانگیز بوده و دستاویزی برای چنین ادعاهایی شود برنامه راهیان نور بسیج دانشجویی است، حال آنکه این برنامه را نباید در زمره فعالیت‌‌های بسیج دانشجویی مطرح کرد چون برنامه دانشگاه و منابع مالی آن به صورت ملی تصویب و تخصیص می‌یابد.

وی اظهار داشت: چنانچه سایر تشکل‌های دانشجویی هم برنامه‌ای با این میزان مخاطب، اهمیت و تاثیرگذاری دارند برای بررسی و صدور مجوز پیش‌نویس را تهیه کرده و ارائه دهند تا در صورت تائید حمایت‌های مادی و معنوی لازم به عمل آید.

جوان‌پور فصل الخاطب در برنامه‌های دانشجویی را هیات نظارت دانست و خاطرنشان کرد: چنانچه برگزاری برنامه‌ای در این هیات سه نفره تصویب شود نسبت به صدور مجوز و حمایت‌های بعدی اقدام می‌شود، البته این هم ناگفته نماند که برخی تشکل‌ها قبل از صدور مجوز و انجام بررسی‌های مورد نیاز دست به شیطنت زده و در فضای مجازی برای برنامه‌های خود فراخوان منتشر می‌کنند که در صورت عدم صدور مجوز باری دیگز در شبکه‌های اجتماعی پیامی اعتراضی خود را منتشر می‌کنند که برنامه‌‌شان لغو مجوز شده است که این رویه اصالا پسندیده نیست.

انتهای پیام