حضور ۶۴ گردان در رزمایش الی بیت المقدس در آذربایجان غربی

حضور ۶۴ گردان در رزمایش الی بیت المقدس در آذربایجان غربی

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: ۶۰ گردان بیت المقدس و ۴ گردان کوثر روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه در رزمایش الی بیت المقدس در استان شرکت می‌کنند.

به گزارش ندای ارومیه، سردار عابدین خرم در جمع خبرنگاران با اشاره به چگونگی برگزاری رزمایش الی بیت المقدس و نقش بسیج در آن اظهار کرد: بسیج دارای دو ویژگی مشخص است یکی انقلابی بودن و دیگری مردمی بودن آن است و این دو ویژگی سبب انتظاراتی از دو بعد دفاعی و امنیتی شده است.

وی تصریح کرد: در بعد دفاعی بسیج دفاع از امنیت شهر‌ها در زمانهای مقتضی و دفاع از کوی و برزن در شریط لازم٬ دفاع و امداد در شرایط بحران از جمله سیل و زلزله را بر عهده دارد.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: امسال ۶۰ گردان بیت المقدس و ۴ گردان کوثر روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه در رزمایش الی بیت المقدس در استان شرکت می‌کنند و در مجموع ۲۰ هزار نفر در رزمایش الی بیت المقدس در سراسر استان حضور خواهند داشت.

وی افزود: این رزمایش سنجش آمادگی رزم و توان رزم گردان‌های مذکور است و اهدافی از قبیل مردمی کردن دفاع، پایان ناپذیر بنیه رزم نیرو‌ها و مکمل ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای دنبال می‌شود و نمایش اقتدار و ارتقای آمادگیهای گردان نیز در این رزمایش مد نظر است.

خرم گفت: ایجاد وحدت٬ همدلی و شناخت بیشتر اعضای گردان‌ها با سایر سازمان‌ها از دیگر اهداف این رزمایش است و علاوه بر آن ایجاد امنیت که سبب آرامش مردم و یاس دشمن و ضد انقلاب است از دیگر شاخصه‌های مهم این رزمایش است.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی تصریح کرد: این رزمایش بدون استفاده از مهمات جنگی و در سراسر شهرستانهای استان انجام می‌شود و امید است نتیجه این رزمایش در رسیدن به اهدافمان موثر واقع شود.

وی گفت: فلسفه رزمایش این است که بسیج در دفاع از کوی و برزن و شهر تا چه اندازه می‌تواند ایفای نقش و وظیفه کند و در این رزمایش خواهران نقش امداد و نجات را ایفا خواهند کرد

خرم افزود: متاسفانه دیروز در منطقه مرزی ترکیه و ایران به سبب عدم رعایت ایمنی و صعب العبوری جاده ۴ نفر به دره سقوط کردند که یک عزیز از سپاه پاسداران به شهادت رسید و سه نفر مصدوم شدند.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی تصریح کرد: در قالب سپاه و بسیج برای حوادثی همچون زلزله برنامه داریم و اردوگاهی در این راستا در نظر گرفته شده است و حتی در زمانی که داعش به کردستان عراق هجمه کرد اردوگاه‌هایی در آن سوی مرز و این سوی مرز در نظر گرفته شد

وی خاطرنشان کرد: پادگان لشکر ۶۴ به عنوان شش تنفسی ارومیه باید حفظ شود و آجر و سیمان و آهن جایگزین درخت‌ها نشود و این پادگان به جای مراسم صبحگاه نباید به پارکینگ تبدیل شود.

انتهای پیام/