چشم امید قطری ها به تامین مواد غذایی از طریق ایران
چشم امید قطری ها به تامین مواد غذایی از طریق ایران

به گزارش ندای ارومیه، در پی تحریم قطر توسط عربستان و شماری از کشورهای عربی، نگرانی هایی در رابطه با چگونگی تهیه مواد غذایی این کشور به وجود آمده است. ۴۹% از مواد غذایی قطر از غرب آسیا و از طریق مرز زمینی با عربستان وارد این کشور می شود. در پی این تنش ها […]

به گزارش ندای ارومیه، در پی تحریم قطر توسط عربستان و شماری از کشورهای عربی، نگرانی هایی در رابطه با چگونگی تهیه مواد غذایی این کشور به وجود آمده است.

۴۹% از مواد غذایی قطر از غرب آسیا و از طریق مرز زمینی با عربستان وارد این کشور می شود.

در پی این تنش ها شبکه العربیه وابسته به آل سعود از همان ساعات نخست با انتشار اخباری قصد دارد با مضمون در پیش بودن گرسنگی و قحطی، به نگرانی ها در رابطه با تهیه مواد غذایی دامن بزند.

در مقابل اظهارات مقامات کشورمان مورد توجه رسانه های قطری از جمله الجزیره قرار گرفته و از آن برای تقویت روحیه مردم این کشور استفاده می کنند.

الجزیره طی خبری عنوان کرده ایران نزدیک‌ترین کشور به قطر است که می‌تواند از طریق راه آبی با صرف مسافتی ۱۲ ساعته تمامی مایحتاج غذایی مورد نیاز را به این کشور صادر نماید.

قطر همه ساله قریب به ۵ میلیارد دلار مواد غذایی را از عربستان، مصر و امارات وارد می کرد که تحریم های اعمال شده می تواند این فرصت مناسب را در اختیار صادرکنندگان ایرانی قرار دهد.

انتهای پیام/