الالااب

ukukuk

 

تن انحصارطلبان بداخلاق اتاق بازرگانی ارومیه به لرزه افتاده است

دبیرکل و سخنگوی ائتلاف «پیشگامان تحول» گفت: امیدوارم پیشکسوتان اتاق بازرگانی ارومیه که به بد اخلاقی در رقابت روی آوردند، به راه راست هدایت شوند.

به گزارش خبرنگار ما، «علی دیلمقانیان» در همایش بزرگ «پیشگامان تحول» که با حضور کم نظیر تجار و تولید کنندگان درپیرانشهر برگزار شد، افزود: متاسفانه بی اخلاقی ها در این دوره از انتخابات اتاق های بازرگانی به اوج خود رسید؛  خوشحالیم که چهره برخی ها که ادعای پیشکسوتی داشتند رو شد؛  تمامی تن این آقایان از حضور ائتلاف پیشگامان به لرزه افتاده که در این راستا به بد اخلاقی در رقابت روی آوردند.

وی تصریح کرد: امروز با بردن اسامی موجود در پیشگامان  تحول در ائتلاف هایی اقماری بدنبال اجرای برخی اهداف پلید بودند که با هوشیاری اعضا، تیر آنان به سنگ خورد.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه با بیان اینکه، تفکر سنتی و انحصار طلب حاکم بر اتاق باید شکسته شود، اذعان کرد: نمایندگان تحولگرا و مطالبه گر باید انتخاب و وارد اتاق شوند؛ اتاق بازرگانی ارومیه ۲۰ سال است که تحت سلطه افرادی خاص با تفکر سنتی قرار دارد؛ وقتی آقایان با تشریفات کامل و با استفاده از وجه اتاق بازرگانی به تجارت پرداخته و اهداف شخصی خود را دنبال می کنند، طبیعی است که درکی از وضعیت تجار به گل نشسته مرزی نخواهند داشت.

دیلمقانیان با اشاره به ادعای برخی از اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه مبنی بر احداث ساختمان اتاق در ارومیه، اظهار کرد: این ساختمان با هزینه اعضا و فعالین اقتصادی احداث شده که در این راستا امر بر فعالین اقتصادی مشتبه نشود.

وی با بیان اینکه،  خدمت وظیفه ماست و نباید در این راستا منتی گذاشت، گفت: نمایندگان منتخب باید تریبون فعالین اقتصادی باشند؛ در این راستا نیز امید است افرادی لایق به اتاق راه یابند.

وی با تاکید بر بهبود فضای کسب و کار در آذربایجان غربی، تصریح کرد: قانون بهبودی فضای کسب و کار در دولت گذشته تصویب و در دولت روحانی ابلاغ شد؛  تقویت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی نیز ضروری است.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه با اشاره به مشکلات اقتصادی زیر ساختی در پیرانشهر، اظهار کرد: اصلاح جاده پیرانشهر به تمرچین باید در دستور کار قرار گیرد که آبرو ریزی برای  کشور را در پی دارد؛ علاوه بر آن باید توجه ویژه ای نیز به تجهیز گمرک این منطقه داشت؛ ولی باید اذعان کنم که مشکلات ما منابع ملی و نیروی انسانی نیست، بلکه مشکل مدیریتی است.

وی در پاسخ به سوال یکی از تجار مبنی بر عدم پرداخت جایزه صادراتی، گفت: بودجه جوایز صادراتی به کسری بودجه اختصاص داده شد؛ در برخی از مواقع دولت اقدام به پرداخت سهام عدالت به جای جایزه صادراتی به بخش خصوصی داشته که هیج ارزش و توجیه اقتصادی ندارد؛ پیگیر بحث پرداخت جایزه های صادراتی هستیم که  در کمسیون های مختلف مطرح و قول مساعدت وزیر صنعت، معدن و تجارت را گرفیتم.

وی با اعلام اینکه، اگر اعضای ائتلاف پیشگامان تحول با حداکثر اعضا پیروز انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه شوند، قول افتتاح دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در پیرانشهر را به فعالین اقتصادی این منطقه داد.

دیلمقانیان در خاتمه سخنان خود با تشکر از تلاش استاندار آذرابیجان غربی در راستای توسعه اقتصادی منطقه، گفت: همگی باید در کنار ایشان بوده و پیگیر مطالبات فعالین اقتصادی باشیم.

 

 

انحصار موجود در اتاق بازرگانی ارومیه باید بشکند

یک فعال اقتصادی و عضو ائتلاف پیشگامان تحول گفت: انحصار موجود در اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه باید در انتخابات آتی بشکند.

به گزارش خبرنگار ما، «نجات سنگی» در همایش بزرگ «پیشگامان تحول» که در با حضور کم نظیر تجار و تولید کنندگان در پیرانشهر برگزار شد، افزود: علت عدم موفقیت اتاق بازرگانی ارومیه نشات گرفته از وضعیت انحصاری موجود در اتاق است؛ در دوره گذشته ما در اقلیت این پارلمان اقتصادی بودیم که متاسفانه با کارشکنی های موجود نتوامستیم آنطور که باید موفق عمل کنیم.

وی صداقت، شجاعت، نواندیشی و تحول را از دلایل اصلی پیوستن خود به ائتلاف پیشگامان تحول عنوان کرد  و گفت:  به جهت اینکه خواستار از بین رفتن انحصار و خودخواهی در اتاق بازرگانی هستم، به ائتلاف پیوستم. با حضور کامل نامزد های ائتلاف پیشگامان در اتاق بازرگانی ارومیه شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

وی همچنین از ایجاد شورای گفت و گو بین دولت و بخش خصوصی حمایت کرده و خواستار تقویت این امر شد.

سنگی در رابطه با برنامه های خود در صورت پیروزی ائتلاف پیشگامان تحول در انتخابات آتی، اظهار کرد: تدارک دیدن دفتری برای نمایندگی اتاق بازرگانی در پیرانشهر، پیگیری جوایز صادراتی،  رسیدگی به وضعیت گمرگ پیرانشهر،  پیگیری تفاهم نامه های منعقد شده  بین آذربایجان غربی و اربیل و ایجاد شهرک صنعتی مشترک با عراق از اولویت ها ما در منطقه پیرانشهر خواهد بود.

وی همچنین از هزینه های ترانزیتی بالا در مرز پیرانشهر نسبت به سایر نقاط مرزی انتقاد کرد.

//////////////////////////////////////////////////////

دگرگونی بخش اقتصادی استان با ورود تفکرات تحولگرا به اتاق ارومیه

دبیر اجرایی خانه کشاورز آذربایجان غربی گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه باید متحول شود.

به گزارش خبرنگار ما، «محمدرئوف سپهرالدین» در همایش بزرگ «پیشگامان تحول»  که در با حضور کم نظیر تجار و تولید کنندگان در پیرانشهر برگزار شد، افزود: متاسفانه تفکر حاکم بر اتاق ارومیه یک تفکر سنتی است؛ مدیریت جدیدی باید بر اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه حاکم شده و جاگزین تفکر سنتی باشد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی باید دانا محور باشد، اظهار کرد: با ورود تفکرات تحولگرا به اتاق مطمئنا شاهد تغییراتی عظیم در بخش اقتصادی منطقه خواهیم بود.

سپهرالدین همچنین با اعلام حمایت از ائتلاف پیشگامان تحول، گفت: امید است اعضای این ائتلاف با پیروزی در انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه در جهت تشکیل کمیسون های مشورتی قدم برداشته  و به دنبال تخصص گرایی باشند.

وی تصریح کرد: رویکرد پیشگامان تحول در استفاده از خرد جمعی قابل تحسین است؛ امید است شاهد تحول در اتاق بازرگامی ارومیه باشیم.

دبیر اجرایی خانه کشاورز آذربایجان غربی همچنین با انتقاد از اینکه استفاده مناسبی از ظرفیت های اقتصادی استان به عمل نیامده است، اذعان کرد: باید ظرفیت ها و پتانسیل های صنعتی، معدنی، بازرگانی و کشاورزی استان شناسایی و برنامه خاصی برای توسعه اقتصادی انجام شود.

 

وی با بیان اینکه تفکر سنتی حاکم بر اقتصاد،  مشکلات فعلی کشور را دامن زده است، افزود: کمبود نقدینگی، بالا بودن بهره بانک ها و کاغذ بازی و برکراسی اداری، امنیت فکری فعالین اقتصادی را از بین برده است؛  علاوه بر آن معوقات بانکی همانند یک سیستم اختاپوسی خطرناک به یک معضل اساسی در کشور تبدیل شده است.

///////////////////////////////////////////////////////

جنوب آذربایجان غربی نیز هم پیمان «پیشگامان تحول» شد

اعضای ائتلاف «پیشگامان تحول» که هفته گذشته ندای تحول خواهی خود را در شمال استان طنین انداز کرده بودند، در آخرین ساعات تبلیغات هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه، راهی شهرستان پیرانشهر شدند تا جنوب آذربایجان غربی را نیز برای ایجاد تحول در پارلمان بخش خصوصی استان همراه سازند.

استقبال تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان پیرانشهری از موتلفه های «پیشگامان تحول» به قدری چشمگیر بود که خیابان های منتهی به رستوران ۲۰۰۰این شهر با ترافیک سنگینی مواجه شده بودند.

اولین سخنران همایش بزرگ «پیشگامان تحول» عضو پیرانشهری ائتلاف «پیشگامان تحول» بود. «نجات سنگی» که در بخش بازرگانی در هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه ثبت نام کرده است برای ایراد سخن پشت تریبون ایستاد و بشدت مورد تشویق همشهری های خود قرار گرفت.

او در سخنرانی خود ضمن تاکید بر لزوم شکستن انحصارگرایی در اتاق بازرگانی ارومیه، صداقت، شجاعت، نواندیشی و تحول را از دلایل اصلی پیوستن خود به ائتلاف پیشگامان تحول عنوان کرد  و افزود: به جهت اینکه خواستار از بین رفتن انحصار و خودخواهی در اتاق بازرگانی هستم، به ائتلاف پیوستم. با حضور کامل نامزد های ائتلاف پیشگامان در اتاق بازرگانی ارومیه شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

پایان سخنرانی وی نیز با تشویق بی امان او از سوی همشهریان پیرانشهری اش مواجه بود.

زمان کنار زدن تفکرات سنتی رسیده است

«محمدرئوف سپهرالدین» معاون اسبق استانداری آذربایجان غربی و دبیر اجرایی خانه کشاورز استان نفر دومی بود که برای سخنرانی پشت تریبون قرار گرفت و بر دمیدن روحی تازه بر کالبد اتاق بازرگانی ارومیه تاکید کرد.

او گفت که اتاق بازرگانی ارومیه در دو دهه گذشته در انحصار گروهی محدود بوده که تعدادی قلیل و دایره ای تنگ داشته و اجازه ورود نیروهای جدید و تازه نفس را به پالرمان بخش خصوصی در استان نداده است.

تاکیدهای موکدگونه سپهرالدین بر لزوم کنار زدن انحصارگرایی و تفکرات سنتی و ایجاد تحول و در نهایت «انتخاب برای تغییر» بارها از سوی حاضران در همایش بزرگ «پیشگامان تحول» مورد تشویق قرار گرفت.

حرکت ائتلاف «پیشگامان تحول» بر مدار اخلاق مدار

سخنران بعدی این مراسم، «علی دیلمقانیان» دبیرکل و سخنگوی ائتلاف «پیشگامان تحول» بود که با صلابت تر از قبل به ایراد سخن پرداخت و البته گله کرد از بی اخلاقی ها و ناجوانمردی هایی که فضای سالم انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه را آلوده کردند.

او یکی از افتخارات ائتلاف «پیشگامان تحول» را حرکت در مسیر اخلاق مداری و پاسداشت حرمت ها برشمرد و آن را جزو اصول تحول خواهی این ائتلاف برشمرد.

سخنگوی ائتلاف «پیشگامان تحول» تاکید کرد که اعضای این ائتلاف با هدف تغییر در بدنه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه وارد کارزار انتخاباتی شدند تا پس از چندین سال، این اتاق را از انحصارگرایی خارج و پاسخگو در برابر تک تک اعضای آن بدل کنند.

دیلمقانیان یکی از مصادیق اعضامحور کردن اتاق بازرگانی ارومیه را فعال کردن نمایندگی های این اتاق در شهرستان های آذربایجان غربی دانست که در چندین سال گذشته به دلیل کم اهمیت بودن اعضا برای انحصارطلبان، کم فعال بودند.