م

ضرب المثل معروف “هرچه بگندد نمکش می زنند، …” چندسالی است بر پیشانی عملکرد سازمان صدا و سیمای استانمان خودنمایی می کند.

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیــــه، در حالیکه جامعه خبری مخصوصا صداوسیما وظیفه مهمی در تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی دارد، این روزها صداوسیمای آذربایجان غربی نه تنها گامی در راستای اطلاع رسانی برنمی دارد، بلکه مخاطبانش را در سردرگمی کامل فرو می برد.

در این گزارش انتقادی که می خوانید سعی شده است از کلی گویی پرهیز و به جزئیات پرداخته شود تا هیچ ابهامی باقی نماند.

در اخبار شبانگاهی روز دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه صدا و سیما آذربایجان غربی غلط های دستوری و تپق گوینده بخش خبری چنان در ذوق می زد که تنها تاسف مخاطبین را به همرا داشت.

در بخش ورزشی اخبار شبانگاهی گوینده در خبری که مربوط به مسابقات لیگ برتر فوتسال امیدهای ایران بود، آن چنان خبر را شخم زد که هیچ کشاورزی نمی توانست چنین شخمی بزند!!!

برای پی بردن به اصل ماجرا باید گفت که مسابقات فوتسال لیگ برتر امیدهای ایران از تاریخ ۱اردیبهشت ماه لغایت ۸اردیبهشت ماه با حضور تیم های ملی حفاری ایران، پرسپولیس اهواز، کوهدشت لرستان، هیئت فوتبال قزوین، مشهدالرضا مشهد، راه ساری و آراس سردشت در سالن سه هزارنفری سردشت برگزار خواهد شد.

حال در این جا برای روشن شدن موضوع ذکر چند نکته ضروری است:

۱)  در بخش خبر مربوط به این مسابقات، گوینده اخبار این مسابقات را لیگ دسته اول امیدهای ایران عنوان کرد که چنین چیزی از بیخ و بن غلط است چرا که این مسابقات بالاترین سطح مسابقات در رده امیدهاست و لیگی بالاتر از این مسابقات در این رده سنی وجود ندارد.

۲)  گوینده اخبار شبانگاهی دیشب نه تنها در تپق زدن "لکنت کلامی" چیزی کم نگذاشت بلکه متن مربوط به این خبر را در بعضی از موارد اشتباه خواند.بعنوان مثال خانم گوینده، تیم "راه ساری" را " راه سازی" یا همان "راهسازی" معرفی کرد که واقعا جای بسی تاسف داشت.

۳)  اما قضیه به همین جا ختم نشد چرا که خبر نتایج اولین روز مسابقات لیگ برتر امیدها یا به زعم صدا و سیمای فخیمه مان، لیگ دسته اول امیدها!!! در روز دوم مسابقات و آن هم با ۲۸ ساعت تاخیر اعلام شد که با پیشرفت تکنولوژی و سرعت فزاینده تبادل اطلاعات در قرن کنونی، چندان قابل دفاع نیست.

۴)  و اما در آخرین سوتی مربوط به این خبر باید گفت که تیم های اول و دوم این مسابقات به دور بعد راه خواهند یافت و تیم های اول و دوم مرحله نهایی به رقابت های لیگ برتر صعود نخواهند کرد چرا که این مسابقات بالاترین سطح در رده سنی امیدهاست!!!

حال نمی دانیم درباره این کارهای فخیمه صدا وسیمای استانمان چه بگوئیم اما ذکر این نکته ضروری است که در خبری ۳۰ ، ۴۰ ثانیه ای این تعداد اشکال خبری وجود دارد که هیچ گونه جای اغماض و چشم پوشی نیست و واقعا واقعا واقعا باید به حال و روز صدا وسیمای بیمارمان باید تاسف بخوریم.

اما در پایان باید گفت که این روند ندای ارومیــــه در قبال عملکرد سازمان ها و ادارات استان ادامه خواهد داشت و چشم تیزبین تریبون ندای ارومیــــه بر روی این کاستی و قصورات بسته نخواهد شد.