×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

تالار شمس ارومیه دیروز شاهد یکی از موهن ترین نمایش هایی بود که تا کنون در این شهر روی صحنه رفته اند. نمایشی نازل که به شکل عریان و آشکار بنیان خانواده و ازدواج را مورد هجمه قرار داده بود و در بخش های مختلف تصویری مخدوش از آن نمایش می داد.

خیانت افراد پشیمان از ازدواج به زن و شوهر خود و علاقه به افرادی دیگر، تنها مضمون این تئاتر نازل بود که در نهایت خیانت یک زن به همسرش مورد تکریم و به عنوان پایان خوش ماجرا به تصویر کشیده شده بود!

این تئاتر را که با مشارکت چندین نهاد رسمی و با تبلیغ گسترده رسانه ها و اشخاص مختلف، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد را باید نمونه ای تمام و کمال از ابتذال جریان به اصطلاح شبه روشنفکری دانست.

امام خمینی (ره) در بخشی منشور هنر می فرمایند

 تنها هنرى مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- اسلام ائمه هدى- علیهم السلام- اسلام فقراى دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم ‏آور محرومیت ها باشد. هنرى زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه دارى مدرن و کمونیسم خون ‏آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگى، اسلام مرفهین بى ‏درد، و در یک کلمه «اسلام امریکایى» باشد.

هنر در مدرسه عشق نشان دهنده نقاط کور و مبهم معضلات اجتماعى، اقتصادى، سیاسى، نظامى است. هنر در عرفان اسلامى ترسیمِ روشن عدالت و شرافت و انصاف، و تجسیم تلخکامى گرسنگانِ مغضوبِ قدرت و پول است.
هنر در جایگاه واقعى خود تصویر زالوصفتانى است که از مکیدن خون فرهنگ اصیل اسلامى، فرهنگ عدالت و صفا، لذت مى‏ برند. تنها به هنرى باید پرداخت که راه ستیز با جهانخواران شرق و غرب، و در رأس آنان امریکا و شوروى، را بیاموزد.

اما نمایشی که دیروز در ارومیه برگزار شد را، به عنوان اثری برخواسته از مسائل کافه نشینان منحط و خودباخته غرق در لذت های مادی، باید دقیقا نقطه مقابل این منشور دانست.

تئاتری که اثرات مخرب نمایش امثال آن در جامعه دقیقا در راس خواسته های دشمن قرار دارد و شایسته است آن را ضد تبلیغی تهاجمی علیه شماری از اصلی ترین ارزش های اسلامی و انسانی نامید.

از مسئولین امر انتظار می رود به طور جدی چرایی اجرای این اثر مبتذل در شهر را مورد بررسی قرار داده و از تداوم آن به شکل فوری و جدی جلوگیری کنند.

انتهای گزارش/

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false