×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

بانوی تولیدکننده موفق ارومیه ای گفت: با ایجاد کارگاه تولید چیپس میوه، قارچ و زعفران برای ۲۱۰ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده ام.

آرزو سلطان زاده درگفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیه اظهار کرد: کار تولید چیپس میوه را از سال ۹۵ با اعتبار ۵۰ میلیون تومان در یک کارگاه کوچک در ارومیه آغاز کردم.

وی افزود: در اوایل شروع فعالیتم، میزان اشتغال زایی مستقیم ۱۰ نفر و غیر مستقیم ۲۰ نفر بود، اما اکنون موفق شده ایم برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کنیم که با توسعه کارگاه این تعداد افزایش هم پیدا خواهد کرد.

این بانوی تولید کننده تصریح کرد: در حال حاضر در سه زمینه تولید چیپس میوه، قارچ و زعفران فعالیت دارم و به دنبال افزایش کارگاه های تولید قارچ هستم که در هر کارگاه بین ۱۰ تا ۲۰ نفر مشغول به فعالیت خواهند شد.

سلطان زاده ابراز داشت: پس از گسترش تولیدات، دعوتنامه ای از گرجستان برایم ارسال شد تا به عنوان تولید کننده در آن کشور فعالیت کنم اما بخاطر کشورم و این مردم قبول نکردم.

وی در ادامه گفت: اکنون چیپس میوه ما به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود که با استقبال خریداران در این کشورها مواجه شده و آن ها درخواست ۵۰ تن میوه خشک کرده اند که حدودا حاصل تبدیل ۵۰۰ تن میوه است و اگر مسئولین زمینه صادرات این محصول را فراهم کنند حاصل زحمات هیچ کشاورزی در آذربایجان غربی پایمال نمی شود.

سلطان زاده افزود: ما به منظور حمایت از کشاورزان زعفران نیز پیاز این محصول را به قیمت مشهد و حدود یک دوم تا یک سوم بازار استان به شکل عمده عرضه می کنیم.

وی تصریح کرد: معمولا مشکل اصلی تولید کنندگان، مساله بازاریابی و فروش است که در این خصوص به بانوان و جوانان که علاقه مند به ورود به عرصه تولید هستند اعلام می کنم حاضر به کمک و عهده دار شدن این بخش از چرخه تولیدشان هستم.

این بانوی تولید کننده خاطرنشان کرد: به بانوان و جوانان توصیه می کنم که همیشه به فکر پشت میزنشینی نباشند و برای رونق تولید وارد عرصه شوند و بدانند که می توان در این زمینه به موفقیت دست پیدا کرد.

انتهای پیام/

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false