×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

منوچهر متکی صبح امروز در جمع مردم ارومیه در راهپیمایی ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با اشاره به نقش بی بدیل امام خمینی و ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ۲۲ بهمن با محوریت اسلام و با نام امام و مردم در تاریخ ثبت شد و از فردا با افتخار پنجمین دهه از انقلاب را آغاز می کنیم.
وی، افزود: امروز به نام امام خمینی(ره) ثبت شده است و به گونه ای که در مثال های مقاومت نام ملت ایران در بلندا می درخشد دنیای غرب در قرن ۱۹ بنای حکم رانی سکولار را در غرب نهاد امام (ره) در دهه های پایانی قرن گذشته دین باوری را به جامعه بازگردانده و فهم جدیدی از اسلام‌ را منطبق با قرآن، عقل و اجماع ارائه نمود و فرمود برای اجرای احکام باید حکومت اسلامی تشکیل داد.
مشاور عالی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ادامه داد: تلاش امام خمینی(ره) تحت عنوان ولایت فقیه پایه نظام جمهوری اسلامی را گذاشته و ارمغان وی به ملت ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به جهان خودباوری و ایستادگی و برای مستضعفان مقاومت بوده است.
وی، با بیان اینکه یادمان ماندگار امام راحل آرمان ها و آموزه های ایشان برای مردم است، ابراز کرد: امام راحل با تاکید بر اینکه عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست بر این مسئله که مردم مسئولان را به این مقام رسانده و آنان ولی نعمت این ملت هستند تاکید کرده است.
متکی، با تاکید براینکه قدرت ایجاد حق نمی کند مبدا قدرت ما منطق مبتنی بر حق است، بیان کرد: ایشان اسلام آمریکایی را افشاو مسلمانان را از آن بر حذر داشته است و با اتحاد بین ارتش و سپاه معلمین را ادامه دهنده شغل انبیا دانسته است.
وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) در خصوص نقش زنان در طول انقلاب، گفت: ایشان نقش وحدت مسلمانان میان شیعه و سنی را بشارت داده است محرم را سنبل مقابله با تداوم دشمن و رمضان الگوی مقاومت در برابر تحریم های دشمن دانسته و پشتیبانی از ولایت فقیه بودن جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به کشور و ملت و مستقل بودن و برای خود تصمیم گرفتن برای ملت ایران را لایق عنوان کرده است.
مشاور عالی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با اشاره به اینکه تداوم رهبری امام‌خمینی(ره) توسط امام خامنه ای با همان صلابت، جهت گیری و ادبیات انقلابی تداوم داشته و خواهد داشت، تصریح کرد: انقلاب در راستای مستقل شدن، ترویج گفتمان عدالت طلبی، اعتماد به جوانان، دفاع مقدس و بازدارندگی دشمن، حفظ سیاست نه شرقی نه غربی و حفظ استقلال کشور موفق بوده اما در حوزه هایی هم باید مسئولان گام هایی بلندی بردارند.
وی، افزود: مسئولان در نظارت همه جانبه برای قطع دست چپاول گران به بیت المال کوشش کرده و اقتصاد مقاومتی را چراغ راه خود قرار داده و در راستای تحقق شعار سال گام های اساسی بردارند.
متکی، ادامه داد: هیچ کدام از توطئه ها و تهدیدهای دشمن در طول چهل سال انقلاب به لطف خدا، هدایت رهبری و مقاومت مردم عملی نشده است و امروز نوبت مسئولان است تا به میدان آمده و وظایف خود را عملی کنند‌.
وی، عنوان کرد: آمریکایی ها در طول ۲۰ سال گذشته سنگر به سنگر شکسته خورده و به اهداف نرسیده شان نخواهند نرسید مسئولان جامعه و جوانان به‌گونه ای در این‌یک سال گام بردارند تا یک سال آینده دشمن ببیند پیروزی اذعان ملت ایران است.
انتهای پیام/

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false