نمایندگان مجلس و مسئولان استانی نگاه امنیتی به آذربایجان‌غربی را تغییر دهند

نمایندگان مجلس و مسئولان استانی نگاه امنیتی به آذربایجان‌غربی را تغییر دهند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی قریشی امروز در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: در دنیایی که زندگی می‌کنیم مهم‌ترین معنویت از سمت اهل بیت (ع) و ائمه اطهار (ع) به سمت ما روانه می‌شود که از قدرتمندترین تجمعات می‌توان به پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد.

وی، خاطر نشان کرد: آمریکا جوسازی رسانه‌ای تحریم‌ها را چند مدتی است شروع کرده است و می‌خواهد تأثیر منفی خود را بگذارد ولی ملت ایران اسلامی باید بصیرت خود را حفظ کرده و مقابل دشمنان ایستادگی کنند و به هیچ وجه به سمت آنان نروند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، گفت: هر امت و فردی با ظالم هم پیمان شده در نهایت شکست خوردهکه می‌توان به پهلوی‌ها، قذافی، صدام و چند ده مورد دیکر اشاره کرد که ما باید در این میان ایستادگی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم چرا که مسلمانان پیروز نهایی جنگ مقابل کافران هستند.

وی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد افول آمریکا طبق آیات قرآن کریم، یادآور شد: تحریم‌ها در نوع خود فرصتی هستند که باید به نیروها و ظرفیت‌های داخلی باید استفاده کرد که توجه به متخصصان، کارشناسان و نیروهای جوان در این میان جزو مهم‌ترین موضوعات است.

قریشی، بیان کرد: استفاده از تولید داخلی، رحم به همدیگر، کاهش نرخ تولیدات، توجه به نیروی جوان، تلاششبانه روزی مسئولان و چندین مورد دیگر نیز مواردی هستند که باید به آنان توجه کرد.

وی، با اشاره به سفر روحانی به آذربایجان غربی تصریح کرد: هیئت دولت باید توجه ویژه‌ای به استان داشته باشند و به سبب امنیتی تلقی کردن استان توجه کمتری به استان شده و فاصله زیادی با دیگر استان‌ها داریم.

امام جمعه ارومیه، عنوان داشت: اگر این نگاه تغییر کند می‌تواند سبب تغییراتی در آذربایجان غربی شود که اگر غیر از این باشد نمی‌توان مشکلات را برطرف کرد از این رو انتظار می‌رود باید دولتمردان تصمیماتی بگیرند تا از ظرفیت‌ها و استعدادهای استان به خوبی استفاده کنند.

وی، با بیان این که آذربایجان غربی بیشتر از دیگر استان‌ها برای نظام و انقلاب هزینه می‌کند ابراز کرد: مسئولان استانی و نمایندگان مجلس هم باید از دست دولت گرفته و مطالبات خود را ایراد کنند تا بتوانند مشکلات مردم را برطرف کنند.

انتهای پیام/