×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

رضا محمدپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به ساخت فیلم مستند”اشک کبود”اظهار کرد: این فیلم در موضوع حیات وحش جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه بوده و در آن مختصری از حیات‌وحش گذشته آن نیز بازگو شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن در فیلم”اشک کبود”، چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان و تاثیر آن بر خشکی دریاچه ارومیه به تصویر کشیده شده است.

کارگردان فیلم مستند اشک کبود گفت: در این ارتباط بیشترین تمرکز بر روی چند جزیره از جمله اسپیر، آرزو، کبودان، اشک و یددی‌قارداش گذارده شد و در جزیره اشک، زندگی گوزن زرد ایرانی، در جزیره کبودان قوچ و میش ارمنی و در جزیره یددی‌قارداش جوجه‌آوری‌های کاکایی ارمنی و درگیری‌هایی که برای مرگ و زندگی که به علت خشکی دریاچه ارومیه با آن مواجه هستند به نمایش گذارده شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، هم اکنون نیز شغال وارد جزیره شده و زندگی و حیات آنها را به شدت به خطر انداخته است.

محمدپور با اشاره به اینکه این فیلم مستند در ۳۳ دقیقه تولید شده است افزود: در اشک کبود، چالش‌ها و فضای حاکم بر جزایر مثل صدای نعره‌های گوزن زرد ایرانی به تصویر کشیده شده است.

وی بیان کرد: این فیلم مستند که به سفارش صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی تولید شده، در روز دوم فروردین ۹۷ و در ساعت ۲۰ و ۴۵ از شبکه استانی برای نخستین بار پخش و سپس از شبکه‌های مستند، چهار و شما به نمایش گذاشته می‌شود.

کارگردان فیلم مستند اشک کبود اظهار کرد: در تهیه فیلم مستند اشک کبود، اداره کل حفاظت محیط زیست همکاری تنگاتنگی با عوامل این فیلم داشت و همکاران پارک ملی دریاچه ارومیه زحمات نیز بسیاری کشیده و اگر همراهی و کمک آنان نبود، امکان ساخت این فیلم مستند فراهم نمی‌شد.

انتهای پیام/

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false