×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

فرهاد سرخوش با اشاره به بارش‌های اخیر در آذربایجان غربی اظهار داشت: نسبت به ماه قبل ۹ سانتی متر افزایش تراز داشته‌ایم و تراز در ۳۰ دی ماه ۱۲۷۰.۳۱ بود که ۳۰ بهمن ۱۲۷۰.۴۰ است.

وی خاطرنشان کرد: امروز ۸۶ متر مکعب بر ثانیه ورود آب به دریاچه در حوزه آبریز آذربایجان غربی را شاهد هستیم که از سمت جنوب و رودخانه‌های سیمینه، زرینه، قدار و باراندوز تا ۴ روز آینده وارد دریاچه خواهند شد و تاکنون به پیکره اصلی نرسیده‌اند و امید می‌رود تراز تا ۷ سانتی متر افزایش یابد.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: بارش‌ها در حوزه آبریز دریاچه تاکنون به ۱۷۵ میلی متر رسیده است و خوشبختانه این بارش‌ها ۶۰ میلی متر افزایش یافته است و تراز مخزن‌ها نیز کمتر بود که با توجه به دبی برخی از سدها افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۲۰ سانتی متر کاهش یافته و تراز سال گذشته ۱۲۷۰.۶۰ بود ولی به سبب کاهش بارش‌ها تراز دریاچه کاهش یافت ولی بارش‌های اخیر امیدواری را به دریاچه برگردانده است.

سرخوش بیان کرد: از یکم اسفندماه نیز نخستین رهاسازی سد شهر چایی با ظرفیت ۱۶ مترمکعب در ثانیه و با ظرفیت کلی ۵۲ میلیون مترمکعب شروع می‌شود و این رهاسازی تا یک ماه ادامه دارد و دیگر سدها نسبت به منابع و مصارف در این مهم نقش خواهند داشت.

انتهای پیام/

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false