تدابیر اصولی برای افزایش سرانه مطالعه اندیشیده شود

تدابیر اصولی برای افزایش سرانه مطالعه اندیشیده شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی قریشی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با اشاره به فضیلت‌های قرآن کریم اظهار داشت: معجزه پیامبر اکرم(ص) کتاب مقدس قرآن کریم است و این نشان‌دهنده این مطلب است که دین اسلام اهمیت زیادی به کتاب و کتاب‌خوانی می‌دهد.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: نسبت مطالعه در مردم ایران نسبت به سایر کشورهای جهان بسیارکم است و دراین‌ارتباط کارهای اصولی باید صورت گیرد تا میزان مطالعه در کشور افزایش یابد.

حجت‌الاسلام‌ قریشی با اشاره به رحلت پیامبر(ص) عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) در مدت ۲۳سال پیامبری خود تمامی سختی‌ها را تحمل کرد تا انسان را به راه راست هدایت کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: از پیغمبر گرامی اسلام صبر و شکیبایی را یاد بگیرید چراکه در تمامی مشکلات و سختی‌هایی که بر وی متحمل شد، صبر را سرلوحه کار خود قرار داد.

وی با بیان اینکه محبوب‌ترین بنده‌ها در نزد خدا کسانی هستند که سخنان و اعمال  پیامبر(ص) سرلوحه کار آنان باشد و جا پای آن بزرگوار بگذارند گفت: پیامبر از دنیا به‌قدر ضرورت و نیاز استفاده کردند و از نعمت‌های دنیا به‌اندازه‌ای که نیاز داشتند بهره برده و آخرت خود را به چند روز دنیا نفروختند.

حجت‌الاسلام‌ قریشی در ارتباط با شهادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: مظلومیت امام حسن(ع) کمتر از مظلومیت پیامبر (ص) نیست و ایشان توسط پست‌ترین آدم‌ها به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: به همه زلزله زندگان در استان کرمانشاه کمک شود چراکه یکی از علامت‌های مسلمان، کمک کردن به همنوعان است.

انتهای پیام/