×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

در گزارش اخیر وزارت اقتصاد مواردی به چشم می خورد که وضعیت وخیم عملکرد دولت در جذب سرمایه های خارجی را نشان می دهد.

به گزارش ندای ارومیه، بر اساس این آمار، دولت یازدهم طی چهار سال گذشته با شکست سنگینی در جذب سرمایه های خارجی مواجه شده است. این در حالی است که یکی از ادله اصلی رسانه های حامی دولت در تبلیغ پیرامون آن چه که موفقیت برجام می خواندند، ورود سرمایه های خارجی به کشور است.

اما آمارهای به تازگی منتشر شده وزارت اقتصاد نشان می دهد میزان سرمایه گذاری خارجی نه تنها در چهار سال از عمر دولت یازدهم نسبت به سال های قبل از آن با کاهش مواجه شده، بلکه میزان این سرمایه گذاری در سال ۹۴ به کمترین میزان طی ۱۶ سال اخیر رسیده است!

نکته قابل تامل دیگر در این گزارش ها آمار مبنی بر جذب بیش از ۴.۴ میلیارد دلار سرمایه خارجی در سال ۹۱ یعنی یک سال پیش از آغاز دولت تدبیر و امید است که از آن به عنوان رکورد بیشترین میزان جذب سرمایه خارجی یاد شده است!

 

آمار منتشر شده توسط وزارت اقتصاد همچنین نشان می دهد علی رغم رکورد ۳.۵ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی در پرژوه های نفت و گاز یک سال پیش از شروع دولت روحانی، سال ۹۴ این میزان با کاهشی فاحش به ۶۱۸ هزار دلار می رسد که باید آن را رکورد پایین ترین میزان سرمایه جذب شده از سال ۸۰ به بعد دانست.

حال باید پرسید کسانی که ورود سرمایه خارجی به کشور را جزو اصلی ترین عایدی های برجام برای ملت ایران به شمار می بردند تناقض ادعاهایشان را با این آمارها و میزان قابل قبول جذب سرمایه در سال های پیش از برجام را چگونه توجیه می کنند!

انتهای پیام/

 

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false