رفتن به بالا

ندای ارومیه، چشم بینای آذربایجان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۲۷ شعبان ۱۴۳۸
  • 2017 Wednesday 24 May
  • جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
  • کد خبر : 260565
  • مشاهده : 158 بازدید
  • پیشنهاد1
  • چاپ خبر : برخی افراد برای تبلیغات از بیت المال استفاده می کنند / هیچ کس نباید جرات دست اندازی به بیت المال را داشته باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مردم توجه داشته باشند و به کاندیداهایی که تبلیغات نا متعارف داشته و بیش از حد هزینه می کنند رای ندهند.

به گزارش ندای ارومیه، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با اشاره به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:یادکردن معاد و آخرت و تفکر در مباحث معاد روح تقوا را در وجود انسان نهادینه می کند.
وی از جمله اعتقادات و فروعات مباحث معاد را سوال و جواب قبر عنوان کرد و افزود:اگر انسان در عالم حیات اعمال نیکی نداشته باشد در عالم قبر نمی تواند به سوالات فرشتگان نکیر و منکر پاسخ دهد.
وی در ادامه به اهمیت پرداخت وجوهات شرعی در جامعه اسلامی نیز تاکید کرد و گفت:چراکه رفع فقر در جامعه به برکت پرداخت وجوهات شرعی خمس و زکات است.
امام جمعه ارومیه اظهار داشت:در این راستا از امام صادق (ع) روایت داریم که برای هیچ کس هلال نیست از خمس ریالی خرج کند مگر برای حقی که خداوند متعال مقرر فرمودند.
حجت الاسلام قریشی گفت:بنابراین مومنان باید به این مسله توجه داشته باشند که پراخت خمس و زکات ایه شرعی قران است و همانطور که نماز واجب است پرداخت این وجوهات شرعی نیز واجب می باشد.
وی تصریح کرد:البته مصارف خمس نیز مشخص است و به دست مرجع تقلید رسیده و در راه تبلیغ دین نیز هزینه می شود.
وی به ۲۱فرورین مصادف با سالروز تشکیل بنیاد مسکن نیز اشاره کرد و افزود:این بنیاد در سال ۵۸به دستور امام خمینی ره تشکیل شد و اکنون نیز به درخت تنومندی تبدیل شده است.
امام جمعه ارومیه به تشریح ماده ۳۱قانون اساسی پرداخت و گفت: آنطور که در این قانون آمده هر خانواده ایرانی حق دارا بودن از یک مسکن متناسب را دارد و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز موظف به اجرا و فراهم نمودم زمینه های این مسله است و در این بین نیز روستاییان، کارگران و افراد کم درآمد در کشور در اولویت هستند.
وی تصریح کرد:بنابراین شایسته نیست کسی در کشورمان زندگی کند که سرپناه مناسبی نداشته باشد.
اهمیت تقویت حوزه های علمیه در استان اذربایجان غربی از دیگر مباحثی بود که نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه به آن تاکید کرد و افزود:مومنان فرزندان خود را برای ورود به حوزه های علمیه تشویق نمایند تا در عرصه تربیت دینی در جامعه عهده دار این مسولیت باشند.
وی اشاره ای به  ۲۹ فروری روز ارتش جمهوری اسلامی ایران داشت و این روز را به تمامی نیروهای ارتشی کشور تبریک گفت.
وی ارتش جمهوری اسلامی ایران را ارتشی الهی نامید و گفت: باید افتخار کنیم که چنین ارتش مقتدر و الهی داریم که در طول ۸سال دفاع مقدس با تقدیم شهدای بسیاری از کیان کشور دفاع کردند.
امام جمعه ارومیه با محکومیت حمله اخیر امریکا به سوریه این را اقدامی خصمانه و به بهانه واهی اینکه در این کشور سلاح شیمایی است عنوان کرد و گفت:ترامپ با این اقدام می خواهد ضرب شستی به ما نشان دهد درحالی که طبق فرموده مقام معظم رهبری اگر به ایران حمله شود اسرایل با خاک یکسان خواهد شد پس بنابراین هیچگاه جرات حمله به ایران را ندارند و تنها پز قدرت را به خود گرفته اند.
وی با بیان اینکه صحنه مهم انتخابات را در پیش داریم به حضور حداکثری مردم در این صحنه تاکید کرد و خاطر نشان شد :مردم به افرادی که داری معیارهای فرموده شده از طرف امام (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) هستند رای دهند .
وی به مسولان و نمایندگان مجلس نیز تاکید کرد تا شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری را تصیح نمایند البته این مسله که در حال حاضر هر فردی با هر شرایطی امکان ثبت نام برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری را دارد نشان از وجود ازادی و اقدامی قابل تقدیر دانست.
وی گفت:اما گاها با ثبت نام برخی ها این مسله لوث شده و باعث مضحکه نظام می شود.
امام جمعه ارومیه افزود:گاها برخی ها نیز برای تبلیغ از بیت المال استفاده می کنند که مردم باید با مشاهده این موضوع گزارش دهند و مسولان نیز به طور جدی رسیدگی نمایند تا هیچ کس جرات دست درازی به بیت المال را نداشته باشند.
وی اظهار داشت: مردم توجه کنند به افرادی که بیش از حد و تبلیغات نامتعارفی داشته باشند رای ندهند.

اخبار مرتبط